Ševci se v modro-žlutém moři neutopili a pohár si odvezli do Zlína

Opavští fanoušci sice na Andrově stadionu obsadili celou vlekou tribunu, ale ani jejich neúnavné povzbuzování nedovedlo hráčce SFC k historickému triumfu v poháru.
V zaplněném hledišti Androva stadionu sice fanoušci Opavy zaplnili celou velikou tribunu,...
... ale domácí pohár MOL Cup vyhráli fotbalisté Zlína
Ve středečním finále v Olomouci porazili druholigového soupeře 1:0, o jejich vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu.
Zlín navázal na pohárový triumf z roku 1970 a soutěž ovládl podruhé v historii.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
17. 5. 2017 22:06
Prohlédněte si fotografie z finále českého poháru, v němž triumf slavili fotbalisté Zlína, kteří porazili druholigové překvapení z Opavy 1:0.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Členové představenstva Key Ivestment půjdou na čtyři a pět let do vězení

Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára Fenstererová půjdou na pět a čtyři roky do vězení. Tresty jim v pondělí potvrdil odvolací soud. Někdejší manažer firmy v letech 2004 až 2011 podle soudu vědomě nakupoval vysoce rizikové cenné papíry, které nebyly veřejně obchodovatelné a po krachu firmy KI byly bezcenné. Žena na společnost nedostatečně dohlížela. Dvojice způsobila klientům škodu v řádu stamilionů korun.

Odvolací senát uznal bývalé členy představenstva KI vinnými z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Oba vinu odmítají. Brzkovský dnes novinářům řekl, že pouze udělal špatná obchodní rozhodnutí. "Těch pochybení tam byla celá řada, ale žádná z nich nedosáhla úrovně trestného činu," prohlásil. Dodal, že činy rozhodně nespáchal úmyslně.

Čtyřleté vězení pro Fenstererovou pak Brzkovský označil vzhledem k tomu, že má dvě děti, za likvidační. Žena podle něj sehrála v případu podobnou úlohu jako manažerka Alena Šťastná, kterou prvoinstanční soud zprostil obžaloby. Státní zastupitelství se proti tomu neodvolalo, a její osvobození tak již nabylo právní moci. Fenstererová se odvolacího řízení nezúčastnila, požádala o konání v nepřítomnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy