Mladík Zmrhal: Se Spartou a Plzní chceme čtyři body

FOTO Příznivci Slavie radši hanili Peltu, hráčům nepomohli
Slávističtí fanoušci v kotli od začátku utkání skandovali tradiční pokřik "Pelta ven" a přidával se k nim celý stadion. Asi dvakrát či třikrát se ozvalo "Pelta je č...k".
Pelta dnes shodou okolností na semináři apeloval na delegáty, aby v případě vulgarit neváhali utkání přerušit a v krajních případech ho i ukončit. O opatření rozhodl minulý týden výkonný výbor asociace.
"Pokud je to nové pravidlo, tak by ho měli uplatňovat, ať se týká kohokoliv. Takhle na to koukám," podotkl k celé mimofotbalové situaci jablonecký kouč Roman Skuhravý.
Samotný zápas Slavie s Jabloncem příliš fotbalové krásy nenabídl. Slávisté mají na marodce šest hráčů včetně exjabloneckého Pitáka, a tak musel trenér Pastoor v sestavě hodně improvizovat. Na levý kraj obrany se postavil Nitrianský, před ním operoval Vyhnal, který předtím v této ligové sezoně odehrál jen minutu v Teplicích.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport ČTK Sport, ČTK
9. 4. 2014 6:00
Mohl se stát hrdinou a zajistit fotbalistům Slavie v ligové dohrávce proti Jablonci tři body v boji o záchranu, před odkrytou brankou ale namířil dorážku nad břevno.

Praha - Mohl se stát hrdinou a zajistit fotbalistům Slavie v ligové dohrávce proti Jablonci tři body v boji o záchranu, před odkrytou brankou ale namířil dorážku nad břevno.

Záložníka Jaromíra Zmrhala mrzelo, že se Pražané více nevzdálili sestupovým příčkám a před těžkým dvojzápasem na Spartě a s Plzní proti Jablonci jen remizovali 0:0. Z následného dvojutkání s nejlepšími týmy soutěže by chtěl získat aspoň čtyři body.

"Každý bod se cení, ale musím říct, že dnes jsme měli na víc. Pro psychiku před takhle těžkým dvojzápasem, který nás teď čeká, by bylo lepší získat tři body. Měli jsme víc šancí než Jablonec, já měl tu největší, bohužel jsem přestřelil," litoval po zápase Zmrhal.

Do šance se dostal v polovině první půle, kdy se k němu odrazil míč od tyče, kterou před ním trefil spoluhráč Martin Juhar. "Trefil jsem to dobře, ale byla to docela rána. Přilétlo to rychle, rychle se to odrazilo. Možná jsem to měl spíš brát nártem, tím bych to asi nepřestřelil," přemítal dvacetiletý záložník.

V dalším kole jeho tým čeká derby na Spartě a pak domácí duel s Plzní. "Takové čtyři body by byly dobré," usmál se Zmrhal. "Jestli je to reálné? Vše je reálné, myslím, že se dá zvládnout vše. Budeme se prát o šest bodů. Rozdíl v tabulce mezi námi a Spartou samozřejmě je, ale derby je pokaždé výjimečné, ať je jeden na konci a druhý vepředu. Každý do toho dá všechno," doplnil Zmrhal.

Slavia dál zůstává namočena v záchranářském pásmu, na sestupové příčky má čtyřbodový náskok. "Samozřejmě je to znát, že hrajeme o záchranu. S tím se nedá nic dělat. Teď nehrajeme na krásu, spíš bojovně. Bylo to vidět i dnes v první půli, kdy se nám zranili dva hráči. Musíme to prostě ubojovat," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy