Talentovaný Souček přestoupil do Sparty, jaro ještě stráví v Opavě

ČTK ČTK
11. 2. 2020 11:02
Fotbalista Filip Souček přestoupil z Opavy do pražské Sparty, s níž podepsal smlouvu do konce roku 2023.
Filip Souček
Filip Souček | Foto: ČTK

 Jarní část této sezony devatenáctiletý záložník ještě stráví na hostování ve slezském týmu. 

"Filip je mladý a talentovaný záložník, který má předpoklady hrát jednou ve Spartě důležitou roli. Má dobrý pohyb, je agresivní v soubojích, poctivý v defenzivě, podporuje i útočnou fázi, chce hrát s míčem. Po ztrátě balonu ihned pracuje na tom, aby jeho tým získal míč co nejdříve zpět. To jsou vlastnosti, které se nám líbí," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Pro Filipův vývoj je momentálně nejdůležitější, aby dodělal školu a pravidelně nastupoval, proto ještě zůstane na hostování v Opavě," dodal bývalý reprezentační kapitán.

Souček patří k talentům českého fotbalu. Opavský odchovanec debutoval v lize na konci minulé sezony a v tomto ročníku už začal nastupovat pravidelněji. Celkem má v nejvyšší soutěži na kontě 15 startů.

"Spartu sleduju odmala, je to pro mě nejlepší český klub. Je to naprosto nepopsatelný pocit podepsat smlouvu v takovém klubu. Jsem v lize teprve půl roku a ohromně si vážím toho, že dostávám takovou šanci," uvedl Souček.

"Je to určitě dobře, že ještě zůstávám v Opavě, budu mít větší prostor hrát. Navíc se mi blíží maturita, kterou bych rád dokončil, a pak bych s čistou hlavou v létě přišel do sparťanské kabiny," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy