Mladá Boleslav získala na hostování Wágnera a Hrušku

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 6. 2014 15:05
Fotbalisté Mladé Boleslavi získali do útoku druhou posilu z Plzně v podobě Tomáše Wágnera.
Tomáš Wágner v akci.
Tomáš Wágner v akci. | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Fotbalisté Mladé Boleslavi získali do útoku druhou posilu z Plzně v podobě Tomáše Wágnera. Kluby se dohodly na ročním hostování s opcí. Již v pondělí proběhla mezi druhým a třetím týmem uplynulé sezony první ligy i výměna Jana Chramosty do Plzně za Michala Ďuriše. I v jejich případě jde o hostování.

"Tomáš odchází na roční hostování s opcí. Toužil po větším herním vytížení, které by vzhledem k počtu a kvalitě útočníků v Plzni neměl zaručeno," uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Čtyřiadvacetiletý hrotový útočník přišel do Plzně v lednu 2012 z Příbrami, jejímž je odchovancem. Následně ještě v Příbrami hostoval, ale v uplynulé sezoně už patřil do hlavního kádru Plzně a v 25 ligových zápasech dal osm gólů; byl tak druhým nejlepším střelcem po Stanislavu Teclovi. Rovněž rozhodl gólem o tom, že Plzeň postoupila ze základní skupiny Ligy mistrů do jarních bojů Evropské ligy. Celkem má na kontě 121 ligových startů a 29 branek.

V kádru Mladé Boleslavi Wágner nahradí Martina Nešpora, který v pondělí zamířil na přestup do Sparty.

Do Boleslavi míří také Hruška

V Mladé Boleslavi bude v příští sezoně hostovat také brankář Příbrami Aleš Hruška. Osmadvacetiletý gólman ve dvanáctém týmu uplynulého ročníku odchytal dohromady čtyři a půl sezony a vypracoval se i do role kapitána. Hostování v Příbrami si naopak prodlouží kmenový útočník Mladé Boleslavi Jakub Řezníček.

"Přejeme Alešovi, že bude chytat v mužstvu, které bude hrát evropské poháry. Byl opora našeho mužstva a odehrál za nás hodně zápasů, cítil jsem povinnost mu to hostování umožnit," uvedl na klubovém webu prezident Příbrami Jaroslav Starka.

Hruška působil v Příbrami nejprve na jaře 2009 a potom v letech 2010 až 2014. Odchovanec Sparty předtím chytal také v jiném pražském celku Žižkově, za letenský tým si první ligu nikdy nezahrál. Celkem Hruška v nejvyšší soutěži odchytal 138 utkání.

Šestadvacetiletý Řezníček v uplynulém ročníku pomohl Příbrami sedmi góly k záchraně. Vedle něj by v létě měli přijít ještě další dva kmenoví fotbalisté Mladé Boleslavi. Jedním z nich by mohl být gólman, jelikož nyní jsou v Mladé Boleslavi vedle Hrušky také Miroslav Miller, Jakub Diviš, Hidajet Hankič a navrátilec z hostování v Nizozemsku Jan Šeda.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy