Vrba se s ligou rozloučil vítězstvím, Boleslav smetla Baník

1. 12. 2013 20:52
Mladá Boleslav na závěr podzimní části ligové soutěže důrazně zaútočila na umístění v první pětce.
Pavel Vrba vedl Plzeň naposledy v české nejvyšší soutěži.
Pavel Vrba vedl Plzeň naposledy v české nejvyšší soutěži. | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň -Trenér Pavel Vrba se s Gambrinus ligou rozloučil vítězstvím. Jeho Viktoria Plzeň v 16. kole soutěže v domácí aréně porazila 2:0 Příbram. Branky padly už v prvním poločase, vstřelili je Pavel Horváth a Milan Petržela.

Viktoriáni tak přezimují na druhém místě tabulky se ztrátou pěti bodů na vedoucí Spartu a s náskokem devíti bodů na třetí Teplice.

"První poločas byl z naší strany velmi dobrý, ve druhé už jsme nebyli tak aktivní. Zápas se dohrával," zhodnotil utkání plzeňský hrdina, který se po zápase dočkal velkých ovací.

Horváth se trefil netradičně hlavou

"Před pěti lety sem chodilo 1500 diváků, bylo to nic. Za pět let se to hrozně změnilo, jsem rád, že jsem u toho mohl být. Věřím tomu, že Plzeň bude pokračovat dál," řekl dojatý Vrba v rozhovoru pro televizní stanici Fanda.

Mužem zápasu byl jednoznačně Horváth. Ve 21. minutě si skvěle naběhl na dlouhý pas Čišovského a netradičně hlavou nádherně skóroval. Za dalších devět minut se plzeňský kapitán změnil ze střelce v nahravače, jeho dlouhou přihrávku výtečně zpracoval Petržela a křížnou ranou překonal Hrušku podruhé.

Příbram ve druhé půli několikrát zahrozila, ale znovu se jí nepovedlo vstřelit gól. Její nemohoucnost na hřištích soupeřů trvá už 417 minut.

Boleslav rozstřílela Ostravu

Mladá Boleslav na závěr podzimní části ligové soutěže důrazně zaútočila na umístění v první pětce. Středočeši v utkání 16. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti rozstříleli Ostravu 4:0 a minimálně do pondělí se posunuli před Liberec na páté místo tabulky.

Branky vítězů stříleli v prvním poločase Nešpor, Štohanzl a Chramosta. Prvně jmenovaný útočník pak ve druhé půli výsledek zpečetil svým druhým gólem.

Boleslav ukončila sérii tří utkání bez výhry a na třetí Teplice ztrácí po podzimu pouhé dva body. Naopak Baník už nevyhrál sedm utkání v řadě a momentálně je dva body nad pásmem sestupu.

Bohemians znovu nezvítězili

Remizou 1:1 skončil záchranářský duel mezi Bohemians a Brnem. Klokani nedokázali zvítězit poosmé za sebou. Zbrojovka vedla po trefě Janotky, po hodině hry však srovnal z penalty Jindřišek.

Po jeho brance bylo utkání kvůli výtržnostem hostujících fanoušků téměř na deset minut přerušeno.

Aktualizujeme

16. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 2:0 (2:0)

Branky: 21. Horváth, 30. Petržela. Rozhodčí: Lerch - Jiřík, Černý. ŽK: T. Pilík (Příbram). Diváci: 9510.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (85. Bakoš), Ďuriš (62. Kovařík) - Tecl (72. Wágner). Trenér: Vrba.

Příbram: Hruška - Zápotočný, Hájovský, Mišůn, Pleško - Danoski (71. Krameš), Tarczal (80. Švancara), Krbeček, T. Pilík - Stratil (57. Mašán), Řezníček. Trenér: Čuhel.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 4:0 (3:0).

Branky: 12. a 54. Nešpor, 39. Štohanzl, 42. Chramosta. Rozhodčí: Marek - Urban, Blažej. ŽK: Baránek (Ostrava). Diváci: 3177.

Boleslav: Diviš - Kysela, Johana, Smejkal, Bořil - Ščuk, Štajner - Zahustel, Chramosta (89. Štípek), Štohanzl (78. Vraštil) - Nešpor (56. Šultes). Trenér: Minář.

Ostrava: Pavlenka - Zawada (45. Vomáčka), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Fantiš, Kukec (78. Lukeš), Holzer (46. Milosavljev) - Kraut. Trenér: Svědík.

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:1
(0:1)

Branka: 62. Jindřišek z pen. - 31. Janotka. Rozhodčí: Hrubeš - Gallo, Kříž. ŽK: Šmíd, Bartek - Skalák. Diváci: 3754.

Bohemians: Berkovec - J. Štochl, Cseh, Šmíd, Růžička - Jindřišek - Moravec, Nerad (46. Budínský), Rada, Bartek (86. M. Štochl) - Hora (46. Klavík). Trenér: Weber.

Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Pašek (85. Markovič), Fischer, Zavadil, Skalák (90. Glaser), Lutonský (83. Hyčka) - Kroupa. Trenér: Kotal.

1. Sparta 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 16 11 4 1 37:12 37
3. Teplice 16 8 4 4 35:19 28
4. Dukla 16 7 6 3 19:13 27
5. Mladá Boleslav 16 7 5 4 32:19 26
6. Liberec 15 7 4 4 15:17 25