15. 7. 2008 23:00
Španělsko našlo náhradu za Aragonése
Luis Aragonés může v klidu odejít do Fenerbahce.
Luis Aragonés může v klidu odejít do Fenerbahce. | Foto: Reuters

Madrid - Španělská fotbalová reprezentace má nového trenéra. Po Luisi Aragonésovi, který po zisku titulu mistrů Evropy u týmu skončil, převezme národní tým Vicente Del Bosque.

Sedmapadesátiletý kouč se proslavil zejména během svého působení v Realu Madrid, s nímž získal dvě prvenství v Lize mistrů.

Kromě španělského velkoklubu vedl už jen turecký Besiktas Istanbul.

Del Bosque se jako hráč může pochlubit osmnácti starty na národní tým, jednou se také zapsal mezi střelce. Téměř celou svou aktivní kariéru strávil v kádru „bílého baletu".

Jako nový trenér španělské reprezentace má být představen ve čtvrtek, 20. srpna ho už čeká první přátelské utkání s Dánskem.

před 2 hodinami

Volejbalistky Liberce podlehly v Lize mistrů jasně italské Novaře

Volejbalistky Dukly Liberec prohrály v Lize mistryň ve skupině C podruhé bez zisku setu. Favorizované italské Novaře podlehly při své domácí premiéře v elitní soutěži jasně po setech 11:25, 16:25 a 19:25.

Italky zápasu od úvodní výměny dominovaly. A to ani nehrály v nejsilnějším složení, jen na střídačce zůstala hvězdná turecká univerzálka Ebrar Karakurtová. Přesto hráčky Dukly v prvním i druhém setu rychle ztrácely a přesné a tvrdé útočné hře italského celku nedokázaly čelit.

"Největší rozdíl je v útoku. Hrajou nadmíru agresivně, jsou dobře naskočený a máme problém s obranou. Ale rozdíl je ve všem," řekla libero Veronika Dostálová v České televizi.

Až ve třetí sadě se v úvodu hrálo vyrovnaně. Hráčky z pod Ještědu ožily a poprvé v utkání vedly, a to dokonce o dva body (6:4). O náskok brzy přišly a zápas ztratily za hodinu a dvě minuty. "Škoda, že jsme to ve třetím setu nedotáhly na dvacítku," uvedla Dostálová.

I po jasné prohře obecenstvo odměnilo výkon domácího týmu potleskem a hráčky si s diváky plácaly. "Máme radost i pro prohraném utkání, protože je pro nás něco neskutečnýho porovnávat se s ruskou a italskou ligou a sáhnout si na ně. Hrát s nimi je za odměnu," řekla Dostálová.

V prvním utkání prohrály úřadující české šampionky v Moskvě s Dynamem 0:3. První polovinu skupiny zakončí Liberec před vánočními svátky v Istanbulu, kde nastoupí 21. prosince.

Pardubice otočily duel s Plzní a vyhrály 4:3 po nájezdech

Hokejisté Pardubic získali v předehrávce 31. kola extraligy dva body, když v nájezdech zdolali Plzeň 4:3. Už v jedenáctém vzájemném duelu za sebou tak vyhrál domácí tým, přestože Západočeši vedli 2:0 a potom ještě 3:2. Dynamo bodový zisk zachránilo v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyrovnal Jakub Nakládal.

Předehrávka 31. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Poulíček (Blümel), 53. Camara (A. Musil), 60. Nakládal (Blümel, Paulovič), rozhodující sam. nájezd Poulíček - 20. Schleiss (Bulíř, Čerešňák), 32. Bulíř (Schleiss, Budík), 55. L. Kaňák (J. Dufek). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Gerát, Axman. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Basketbalisté Nymburka prohráli s Igokeou 69:76 a postup v LM se jim vzdálil

Basketbalisté Nymburka prohráli utkání 5. kola Ligy mistrů na hřišti Igokey Aleksandrovac 69:76 a výrazně si zkomplikovali boj o postup ze skupiny E. Českým šampionům nepomohlo v Bosně a Hercegovině ani 25 bodů nejlepšího střelce Jarricka Hardinga, za domácí dosáhlo hned pět hráčů dvojciferného počtu bodů. Nejproduktivnější byl Marco Jošilo se 14 body.

Svěřenci trenéra Aleksandera Sekuliče ztratili zápas především ve třetí čtvrtině, kterou prohráli 8:23, a připsali si třetí porážku. Kvůli prohře o sedm bodů mají navíc oproti Igokee v tabulce horší vzájemné skóre. První duel vyhráli doma 86:82. Pro udržení naděje na postup Nymburk musí v posledním kole porazit doma Galatasaray Istanbul, jinak skončí.

Nymburk měl povedený začátek a v úvodu jej táhl především oslavenec Demetre Rivers, který v den 26. narozenin nastřílel za necelých šest minut 11 bodů. Díky němu český mistr brzy vedl 18:9. Domácí trenér Dragan Bajič reagoval oddechovým časem a po něm se Igokea vrátila smrští devíti bodů za necelé dvě minuty do hry. Úvodní čtvrtina tak skončila těsným vedením domácích 26:25.

Bosenský celek si ve druhé části vybojoval sedmibodový náskok, ale Nymburk dobře eliminoval jeho sílu na doskocích a brzy se mu podařilo skóre otočit. Vedle Riverse táhl českého mistra hlavně americký rozehrávač Harding, který se v posledních čtyřech minutách druhé části postaral o všech 13 bodů. Díky jeho sérii zvrátil Nymburk stav 31:36 na 44:39. Dvojice Rivers - Harding zaznamenala v půli dohromady 36 bodů.

Ve druhé části se však hlavním hostujícím střelcům přestalo dařit a domácí díky Starksovi a Radanovovi duel otočili. Vedle 12 bodů měl třicetiletý Starks v průběhu třetí čtvrtiny také 5 zisků a 7 asistencí. Naopak Nymburk dál tápal, za úvodní čtyři minuty zaznamenal pouhé dva body a čtvrtinu prohrál 8:23. Český šampion netrefil ani jeden z pěti tříbodových pokusů.

Igokea tak vstoupila do závěrečné části s desetibodovým náskokem a trhák navýšila o dalších šest bodů. Domácí navíc prodlužovali své útoky, které se snažili zakončit tříbodovými pokusy. Ty se jim však nedařily. Nymburk se tak v závěru díky Lukáši Palyzovi a Vojtěchu Hrubanovi přiblížil na kýženou čtyřbodovou ztrátu. Jejich naději ale následně utnul trojkou Waller a domácí si již klíčový náskok udrželi taktickou hrou až do konce.