Mimozemský útok v čele s Neymarem zdecimoval Celtic. Mbappého nerozhodil ani útok fanouška

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 9. 2017 7:45
Zrodil se obr. Svatá trojice, jejíž cena je neuvěřitelných 12 miliard korun. Hvězdný útok ve složení Kylian Mbappé, Edinson Cavani a Neymar hned v úvodu Ligy mistrů demonstroval svou ničivou sílu: PSG vítězstvím 5:0 připravila Celtiku nejhorší domácí porážku v pohárové historii skotského klubu.
Neymar (vlevo) v souboji se Scottem Brownem
Neymar (vlevo) v souboji se Scottem Brownem | Foto: Reuters

Glasgow - Ta tři jména rozsévají zkázu, aniž by potřebovala čas na sehrání. PSG v létě složila útok v nominální hodnotě 12 miliard korun a mohutná investice se arabským majitelům vyplácí hned od prvopočátku.

Posuďte sami: Ve francouzské lize má Paris Saint Germain na kontě pět zápasů se skóre 19:3. Naposledy to doma odskákaly Méty 1:5, když si dvě trefy připsal Cavani, po jedné Neymar a Mbappé.

A stejným poměrem si hvězdné trio rozdělilo góly i v úterý Celtic Parku, v prvním vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů. "První poločas jsme hráli jako dvanáctiletí kluci," povzdechl si na pozápasové tiskovce manažer skotského klubu Brendan Rodgers.

Na druhou stranu uznal, že jeho borci se postavili týmu, který je na zcela jiné úrovni. "PSG je nyní pravděpodobně nejlepším týmem na zeměkouli. A má nakročeno k tomu, aby celou Ligu mistrů vyhrála," dodal.

Pro Neymara to byla premiéra v Lize mistrů v jiném dresu než v tom barcelonském. A zdařilá: ve dvacáté minutě otevřel skóre, když si zaběhl za obranu a nájezd suverénně proměnil pumelicí pod břevno.

"Není lehké tady zvítězit, ale my jsme zahráli skvěle jako tým," těšilo brazilského střelce. Podle něj si s Cavanim a s Mbappém výborně sedli. "Vždycky je radost hrát vedle někoho tak šikovného, i když je tak mladý. Kylian je skvělý útočník a bude se ještě zlepšovat," zmínil Mbappého.

Teprve osmnáctiletého benjamínka nerozhodil ani incident, který se odehrál v Celtic Parku v průběhu první půle. Jeden z fanoušků Celtiku vběhl krátce po třetí brance, kterou hosté vstřelili z penalty, na hřiště a pokusil se ho nakopnout. Ochranka však dokázala rychle zasáhnout a mladíka se šálou domácích zpacifikovat.

Za rodícím se pařížským zázrakem stojí Nasser Al-Khelaifí, katarský byznysmen, jenž do klubu pumpuje jednu miliardu za druhou. "Za dva tři roky budou všichni říkat: Podívejte na PSG, udělali skvělý obchod," vysvětloval Katařan v rozhovoru pro Daily Telegraph.