Inter poprvé doma zaváhal, Juventus musel otáčet

5. 11. 2017 14:55
Serii A vede i nadále Neapol, ovšem po nedělní remíze s Chievem se její náskok na Juventus ztenčil na jediný bod.
Falque se raduje z branky na San Siru
Falque se raduje z branky na San Siru | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Neapole pouze remizovali v 12. kole italské ligy na hřišti Chieva Verona 0:0 a poprvé ztratili venku body. V čele ligy mají jednobodový náskok před Juventusem Turín, který porazil nováčka Benevento těsně 2:1.

Úřadující mistr poskočil na druhé místo před Inter Milán, který poprvé zaváhal na domácím stadionu a remizoval s FC Turín 1:1. Inter zůstal stejně jako Neapol v sezoně neporažený. Neapol nepotvrdila pozici velmi ofenzivního celku. Jedinou větší šanci ve Veroně měl v 21. minutě Callejón, minul však branku. Svěřenci kouče Sarriho ztratili body na půdě Chieva poprvé od března 2013.

Juventus měl sice od počátku proti Beneventu podle očekávání převahu, jediný gól úvodního dějství však vstřelili hosté. Z přímého kopu překonal gólmana Szczesného Ciciretti.

Druhá půle ale patřila favoritovi, který otočil skóre zásluhou Higuaína a Cuadrada. Argentinský kanonýr Higuaín tak oslavil 50. ligový duel v dresu Juventusu. Benevento stále čeká na první bod.

V zápasu Interu s Turínem měl první velkou šanci v 38. minutě slovenský stoper domácího týmu Škriniar, jeho hlavičku ale gólman Sirigu vyrazil. Na druhé straně byl těsně před poločasem blízko brance Baselli. Neprosadil se ani domácí kanonýr Icardi krátce po změně stran. V 59. minutě už se skóre změnilo a hosté se dostali do vedení, když si Falqué navedl míč do středu a střelou k tyči překonal Handanoviče.

Trenér "Nerazzurri" Spalletti ale měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal deset minut po inkasované brance Edera, který se dalších deset minut nato prosadil po Icardiho přihrávce ve vápně. Italský reprezentant vstřelil premiérový gól v sezoně. V závěru mohl dokonat obrat Vecino, jeho střela však skončila na břevně.

První poločas duelu Fiorentina - AS Řím nabídl gólové hody. Za hosty se dvakrát trefil Gerson, který si připsal první zásahy v dresu Římanů, kam přestoupil loni v létě z brazilského Fluminense. Na druhé straně skórovali Veretout a Simeone. Fiorentina mohla v poločase dokonce vést, v závěru ale Chiesovu střelu Alisson vyrazil na tyč.

Po změně stran potřetí poslal AS do vedení Manolas, od jehož hrudi se do branky odrazil centr od rohového praporku, jehož směr ještě trochu změnil Džeko. Definitivně rozhodl o zachování stoprocentní bilance Římanů z venkovních utkání tři minuty před koncem Perotti.

AC Milán zvítězil zásluhou Romagnoliho a Susa na hřišti Sassuola 2:0 a posunul se na sedmé místo. Sassuolo dosud nezaznamenalo domácí výhru, v posledních čtyřech utkáních na vlastním stadionu dokonce nedokázalo skórovat. Pohárový účastník Bergamo jen remizovalo se Spalem Ferrara 1:1.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Inter Milán - FC Turín 1:1 (79. Eder - 59. Falqué), Cagliari - Hellas Verona 2:1 (28. Ceppitelli, 85. Faragó - 6. Zuculini), Chievo - Neapol 0:0, Fiorentina - AS Řím 2:4 (9. Veretout, 39. Simeone - 5. a 30. Gerson, 50. Manolas, 87. Perotti), Juventus Turín - Benevento 2:1 (57. Higuaín, 65. Cuadrado - 19. Ciciretti), Bergamo - Spal Ferrara 1:1 (23. Cristante - 64. Rizzo), Sassuolo - AC Milán 0:2 (39. Romagnoli, 67. Suso).

Zápas Lazio Řím - Udine byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.