Milánské velkokluby si oddechly, slaví první výhry

24. 9. 2011 23:05
AC Milán - Cesena 1:0, Boloňa - Inter 1:3

Řím - Fotbalisté AC Milán se v generálce na středeční utkání Ligy mistrů proti Plzni dočkali premiérového vítězství v italské lize. Obhájce titulu porazil poslední Cesenu na svém hřišti 1:0.

První soutěžní výhry v sezoně se hned v prvním utkání pod novým trenérem Claudiem Ranierim dočkal také Inter Milán, který vyhrál 3:1 v Boloně.

AC i dnes chyběly opory především v ofenzivní fázi. Kvůli nejrůznějším zdravotním problémům tak nemohli nastoupit například klíčoví útočníci Zlatan Ibrahimovic, Robinho a Alexandre Pato.

150 "cinknutých" zápasů? V Itálii zatkli 8 mafiánů
Italští favorité tápou. Také AS Řím ještě nevyhrál

Utkání na San Siru rozhodl už v páté minutě pětatřicetiletý nizozemský veterán Clarence Seedorf povedenou točenou střelou z úhlu.

Trenér "Rossoneri" Massimiliano Allegri do utkání postavil sestavu: Abbiati - Abate, Yepes, Thiago Silva, Taiwo (51. Zambrotta) - Nocerino, Van Bommel, Seedorf - Emanuelson - Cassano (81. Inzaghi), El Shaarawy (66. Aquilani).

Ranieri, který byl ve čtvrtek v Interu jmenován nástupcem odvolaného kouče Gian Piera Gasperiniho, okamžitě dostal své svěřence ze sestupového pásma Serie A. Jeho nový tým v Boloně uspěl i přes absenci zraněných opor Wesleyho Sneijdera, Dejana Stankoviče, Thiaga Motty nebo Maicona.

Hosty poslal do vedení v 38. minutě prvním gólem v sezoně útočník Giampaolo Pazzini. Domácí sice v 66. minutě vyrovnali po penaltě Alessandra Diamantiho, ale závěrečná desetiminutovka patřila opět Interu.

Vicemistrovi z minulé sezony nejprve vrátil vedení rovněž z pokutového kopu střídající Argentinec Diego Milito a tři minuty před koncem pojistil vedení "Nerrazzuri" třetím zásahem ze standardní situace brazilský stoper Lúcio.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Boloňa - Inter Milán 1:3 (66. Diamanti z pen. - 38. Pazzini, 81. Milito z pen., 87. Lúcio), AC Milán - Cesena 1:0 (5. Seedorf), Neapol - Fiorentina 0:0.