Milán po pěti zápasech zabral, Juventus už vede o tři body

1. 12. 2013 17:30
Fotbalisté AC Milán po pěti předchozích nezdarech v italské Serii A konečně zabrali, když ve 14. kole vyhráli 3:1 na hřišti Catanie, za níž odehrál celý zápas český reprezentant Jaroslav Plašil.
O výhře milánského klubu rozhodl v 63. minutě Mario Balotelli. Jeho tým tak vyhrál teprve čtvrtý zápas v tomto ročníku Serie A. | Foto: Reuters

Catania - Fotbalisté AC Milán po pěti předchozích nezdarech v italské Serii A konečně zabrali, když ve 14. kole vyhráli 3:1 na hřišti Catanie, za níž odehrál celý zápas český reprezentant Jaroslav Plašil.

Rossonerri sice od 13. minuty prohrávali zásluhou gólu Lukase Castra, o sedm minut později však srovnal Riccardo Montolivo a v 63. minutě otočil skóre Mario Balotelli, se čtyřmi brankami nejlepší střelec AC v soutěži.

Hned vzápětí byl navíc vyloučen domácí záložník Panajotis Tachtsidis, čehož využil v závěru zápasu k pojištění výhry Kaká.

Milán se po teprve čtvrté výhře v ročníku a vůbec první na soupeřově hřišti posunul v tabulce na osmé místo, Catania naopak podeváté prohrála a v tabulce zůstává poslední.

Strootman zachránil AS Řím

Díky gólu z poslední minuty fotbalisté AS Řím remizovali na hřišti Bergama 1:1 a připsali si čtvrtý nerozhodný výsledek za sebou v italské lize, v níž zůstávají dál jediným neporaženým týmem. Díky lepšímu skóre předstihli v čele tabulky Juventus, ten má však večerní duel s Udine k dobru.

AS Řím prohrával od 51. minuty, kdy se z přímého kopu trefil Davide Brivio. Čtvrt hodiny před koncem pak dostal míč do sítě hlavou hostující Michael Bradley, gól však kvůli ofsajdu nebyl uznán. Římané se však vyrovnání přece jen dočkali, když v 90. minutě střelou do protipohybu brankáře skóroval potřetí v sezoně Kevin Strootman.

Llorente zajistil Juventusu tři body

V závěrečné desetiminutovce se muselo domácí Bergamo obejít bez trenéra Stefana Colantuona, který byl kvůli nevhodnému chování vykázán na tribunu.

Ztráta AS Řím na vedoucí Juventus narostla na tři body. Lídr tabulky Juventus totiž dokázal v nastaveném čase udolat Udine 1:0 a připsal si dvanáctou výhru v sezoně.

Juventus přišel už ve 13. minutě o Andreu Pirla, který si v souboji poranil koleno, a musel jej vystřídat Paul Pogba. O zisku tří bodů pro "Starou dámu" rozhodl přesnou hlavičkou Fernando Llorente.

Inter přišel v závěru o vítězství

Fotbalisté Interu remizovali doma se Sampdorií Janov 1:1. Domácí vedli od 18. minuty zásluhou Fredyho Guarína, výhru jim sebral dvě minuty před koncem Brazilec Renan. Inter ztrácí jeden bod na třetí Neapol, která má k dobru pondělní duel s Laziem.

Výsledky 14. kola:

Catania - AC Milán 1:3 (13. Castro - 20. Montolivo, 63. Balotelli, 81. Kaká), Bergamo - AS Řím 1:1 (51. Brivio - 90. Strootman), Cagliari - Sassuolo 2:2 (72. Nene, 87. Sau - 14. Marzoratti, 19. Zaza), Chievo - Livorno 3:0 (36. Rigoni, 56. Théréau, 79. Paloschi), Inter Milán - Sampdoria Janov 1:1(18. Guarín - 89. Renan), Juventus Turín - Udine 1:0 (90.+1 Llorente)

1. Juventus Turín 14 12 1 1 29:10 37
2. AS Řím 14 10 4 0 27:4 34
3. Neapol 13 9 1 3 24:12 28
4. Inter Milán 14 7 6 1 31:14 27
5. Fiorentina 13 7 3 3 24:15 24
6. Hellas Verona 13 7 1 5 22:20 22
7. FC Janov 14 5 4 5 15:16 19
8. AC Milán 14 4 5 5 21:21 17