Middlesbrough se po letech vrací do Premier League, Skalákův Brighton musí do play off

7. 5. 2016 15:50
Do důležitého zápasu nenastoupil ani jeden z českých hráčů: obránce Tomáš Kalas, jenž v Middlesbrough hostuje z Chelsea, čeká na výraznější šanci od 5. dubna, naopak záložník Jiří Skalák poprvé od stejného data chyběl v zahajovací jedenáctce Brightonu.
Jiří Skalák v barvách Brightonu.
Jiří Skalák v barvách Brightonu. | Foto: Instagram

Londýn - Fotbalisté Middlesbrough remizovali v závěrečném kole druhé anglické ligy s Brightonem 1:1 a po sedmi letech se vrátí do nejvyšší soutěže.

Middlesbrough otevřel skóre z první větší šance v 19. minutě. Ramírez poslal centr z přímého kopu na zadní tyč, Nugent míč z voleje přihrál Stuanimu a ten ukončil svůj 1013 minut trvající gólový půst. Po inkasované brance se Brighton nemohl dostat do hry, domácí měli několik šancí zvýšit, ale stav zůstal 1:0.

Po přestávce zaúřadovali ze standardní situace také hosté. Knockaert nacentroval na Stephense a ten z úhlu hlavou překonal gólmana Dimiho. Střelec branky ale několik minut poté ostře fauloval Ramíreze a rozhodčí Dean mu udělil rovnou červenou kartu.

Domácím remíza k postupu stačila, druzí zůstali díky lepšímu skóre. Brighton sice prodloužil sérii bez porážky na 14 zápasů, o postup ale bude muset bojovat v play off. V něm se utká Sheffieldem Wednesday, v jehož kádru figuruje Daniel Pudil. Druhou dvojici tvoří Hull a Derby.

Tabulku ovládl již před posledním kolem jistý postupující klub Burnley. Ten na závěr zvítězil 3:0 na hřišti Charltonu, který bude v příští sezoně nastupovat ve třetí lize.