Míč pro Euro 2012 bude ještě rychlejší než Jabulani

ČTK ČTK
11. 10. 2011 8:00
Má být také hodně nepředvídatelný pro brankáře
Na míč Jabulani se loni snesla vlna kritiky
Na míč Jabulani se loni snesla vlna kritiky | Foto: Reuters

Moskva - Míč, s kterým se bude hrát fotbalové mistrovství Evropy v příštím roce, bude ještě rychlejší než jeho předchůdce ze světového šampionátu v JAR Jabulani.

Má být také opět nepředvídatelný pro brankáře. Výkonný ředitel firmy Adidas Herbert Hainer očekává, že díky tomu bude na turnaji v Polsku a na Ukrajině padat hodně gólů. "Nový míč projde revolučním vývojem, určitě bude létat rychleji," řekl Hainer podle agentury Reuters novinářům v Moskvě.

Čtěte také:
Při výrobě bot značky Puma zkolabovaly stovky dělníků
Bookmakeři. Češi postoupí do baráže, ale to je konečná

"U Jabulani jsme rozhodně podcenili vysokou nadmořskou výšku, v které se turnaj v Jihoafrické republice hrál. Brankáři si sice stěžovali, ale když se začalo hrát, utichlo to, protože lidi si užívali zápasy. A v Lize mistrů žádné stížnosti nebyly," prohlásil Hainer.

Jabulani si vysloužil kritiku kvůli nevyzpytatelnému chování. Stěžovali si na něj častěji chybující brankáři i hráči v poli, kterým se hůř ovládal.

Zástupce německé společnosti neprozradil, jak se bude míč pro Euro 2012 jmenovat. Slavnostně představen bude při losování šampionátu 3. prosince v Kyjevě.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Obhajoba ani obžaloba v procesu s expolicistou obviněným v USA z vraždy černocha Floyda nebudou volat další svědky. V pondělí zazní závěrečné řeči

Další zprávy