Mexiko a Panama se probily do semifinále Zlatého poháru

20. 7. 2015 8:17
Výsledky čtvrtfinále fotbalového Zlatého poháru
Andres Guardado z Mexika (18) slaví vítězný gól ve čtvrtfinále Zlatého poháru s Kostarikou. | Foto: Reuters

East Rutherford - Fotbalisté Mexika a Panamy postoupili do semifinále mistrovství Severní a Střední Ameriky. Mexičané porazili zásluhou sporného pokutového kopu v nastaveném čase prodloužení Kostariku 1:0, finalisté předchozího Zlatého poháru z Panamy zdolali Trinidad a Tobago až po penaltovém rozstřelu.

Panama zatím prochází turnajem s rozpaky. V každém ze čtyř utkání sice vedla 1:0, nakonec ale všechny její zápasy skončily v základní hrací době remízou 1:1. Duel s Trinidadem zůstal nerozhodný i po 120 minutách a na řadu tak přišly penalty.

Reprezentanti ostrovů z Malých Antil mohli rozstřel v sedmé sérii ukončit, Daniel Cyrus ale zamířil nad břevno. Rozhodl tak až úspěšný zákrok brankáře Jaimeho Peneda v deváté sérii proti pokusu Lestera Peltiera, po němž Panama vyhrála 6:5.

Ve druhém utkání v East Rutherfordu Mexiko po celý zápas Kostariku tlačilo, žádnou z šancí ale nedokázalo využít. Prodloužení pak rozhodla až penalta, kterou ve čtvrté minutě nastavení rozhodčí odpískal po sporném zákroku Roye Millera na Oribeho Peralta.

Andres Guardado se nemýlil a poslal šestinásobné šampiony do semifinále. Fanoušky čtvrtfinalistů mistrovství světa takový závěr nadmíru rozčílil a po závěrečném hvizdu naházeli na hřišti lahve.

Mexiko se ve středu v Atlantě utká s Panamou, druhou semifinálovou dvojici tvoří obhájci titulu z USA a Jamajka.