Messi zase úřadoval, ale Atlético stále drží krok

18. 11. 2012 23:30
Lionel Messi dvěma góly přispěl k výhře Barcelony nad Zaragozou 3:1.

Praha - Fotbalisté Barcelony pokračují ve své spanilé jízdě letošním ročníkem španělské ligy. Ve 12. kole porazili i díky dvěma brankám Lionela Messiho Zaragozu 3:1 a připsali si jedenáctou výhru v sezoně.

Na místa znamenající evropské poháry se posunula Valencia, která zvítězila díky proměněné penaltě Soldada z předposlední minuty proti Espaňolu 2:1. Jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy Athletic Bilbao utrpěl na hřišti Realu Madrid debakl 1:5.

Messi opět řádil, na kontě už má 17 branek

Největší zásluhu na výhře Katalánců měl nejlepší kanonýr španělské ligy Lionel Messi, který dvěma trefami navýšil svůj střelecký účet na sedmnáct branek. Argentinec navíc připravil i poslední branku svého týmu.

Messi otevřel skóre zápasu v 16. minutě po klasické kombinační akci Barcelony, na vyrovnání Montaňése díky jeho zpětné přihrávce brzy odpověděl Song prvním zásahem od příchodu z Arsenalu.

Rekord Müllera se otřásá

Po přestávce Messi mířil z dálky přesně k tyči. Na absolutního rekordmana v počtu branek nastřílených během kalendářního roku Němce Gerda Müllera (85) mu chybí sedm gólů.

Dalším důvodem k radosti byl pro fanoušky na Nou Campu návrat kapitána Puyola do sestavy. Důrazný stoper si zahrál poprvé od 2. října, kdy si při vítězném utkání Ligy mistrů na hřišti Benfiky Lisabon (2:0) vykloubil levý loket.

Atlético stíhá Barcu dál

Vítězství Barcelony ale trhák na čele ligy neznamená. Tři body bere i druhé Atlético, které gólem Turana v 61. minutě v Granadě a na katalánský velkoklub nadále ztrácí tři body.

Atlético ve španělské lize válí, vyhrálo už desátý z dvanácti zápasů. Soupeř Plzně v Evropské lize dnes vsadil na sestavu Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luis - Mario Suárez, Gabi - Turan (72. Tiago), Raúl García (59. Koke), Adrián (47. Diego Costa) - Falcao.

V Plzni se madridský klub představí 6. prosince. Zápas uzavře program skupiny B.

Real rozstřílel Bilbao, soupeře Sparty v EL

Obhájce titulu Real rozhodl o vítězství nad Bilbaem na domácím hřišti už během prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Benzema a jednu branku přidal Ramos. Následně snížil Ibai Gómez, jednalo se však nakonec jen o čestný úspěch.

V debakl proměnili po poločase výsledek dalšími úspěšnými střelami němečtí reprezentanti Özil a Khedira. Real si pojistil třetí příčku v tabulce, na městského rivala Atlético mu schází dva body, na vedoucí Barcelonu osm.

Trenér Marcelo Bielsa, jehož svěřenci přivítají Spartu v posledním kole základních skupin 6. prosince, nasadil sestavu: Iraizoz - Iraola, Ekiza, San José, Aurtenetxe - Iturraspe, Gurpegi (78. Castillo) - Susaeta, Muniain (46. Llorente), Ibai Gómez - Aduriz (66. Toquero).