21. 3. 2010 23:00
Tabulku vede o skóre Real
O nejlepším fotbali stovi světa nemůže být pochyb
O nejlepším fotbali stovi světa nemůže být pochyb | Foto: Reuters

Praha - Ani český obránce Jiří Jarošík nedokázal zastavit řádění Lionela Messiho. Barcelonský útočník dal v lize podruhé za sebou tři góly a pomohl tak Kataláncům k výhře 4:2 nad Zaragozou.

Během svých čtyř březnových soutěžních duelů tak vstřelil již deset branek.

Messi v minulém kole třemi góly sestřelil Valencii a v týdnu dvěma zásahy zařídil postup Barcelony do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Stuttgart.

Obrana Zaragozy tak věděla, na koho si dát pozor, ovšem stačilo pět minut a Argentinec znovu udeřil. Tentokrát se nezvykle prosadil hlavou po Pedrově centru.

Messi vstřelil 11 z posledních 12 branek Barcy

Poté se Messi na chvíli odmlčel, ovšem v druhé půli znovu ukázal, proč byl vyhlášen nejlepším hráčem světa za loňský rok. Dalšími dvěma góly zařídil Barceloně vedení 3:0 a sám tak vstřelil 11 z posledních 12 branek týmu.

Zároveň se na rozdíl jediného gólu dotáhl na útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho v boji o korunu krále evropských střelců.

Zaragoza sice v závěru dvěma góly Colunga snížila, ovšem hned poté znovu zaúřadoval Messi. Slalomem vybojoval pokutový kop pro Ibrahimovice, který v nastavení definitivně rozhodl.

Barcelona se tak dotáhla v čele tabulky na Real Madrid, který vede jen zásluhou lepšího skóre. Zaragoza je po druhé prohře z posledních osmi zápasů stále na prvním nesestupovém místě s náskokem tří bodů na sestup.

Real se drží v čele zásluhou obratu

Fotbalisté Realu Madrid porazili Gijón na svém stadionu 3:1 a vyhráli tak v lize po deváté za sebou.

Brazilec Kaká patřil za nejaktivnější hráče v dresu hostů
Brazilec Kaká patřil za nejaktivnější hráče v dresu hostů | Foto: Sport

Hned tři góly padly během pěti minut druhého poločasu. V 53. minutě nejdříve poslal hosty na stadionu Santiago Bernabéu do nečekaného vedení útočník Barral. A všichni se začali ptát, zda vyřazení z Ligy mistrů Real ovlivní i v domácí soutěži.

Už za dvě minuty však srovnal Nizozemec Van der Vaart dorážkou Ronaldova trestného kopu a za další dvě minuty otočil skóre pohotovou hlavičkou středopolař Xabi Alonso.

V 68. minutě uzavřel skóre nejlepší střelec Realu Higuaín, který přesnou střelou k tyči zaznamenal 20. ligový gól v sezoně.