Messi musel při návratu do argentinského týmu skousnout porážku od Venezuely

22. 3. 2019 23:34
Fotbalový útočník Lionel Messi v prvním zápase za Argentinu od loňského mistrovství světa v Rusku musel v přípravě strávit překvapivou porážku s Venezuelou 1:3. Utkání se hrálo ve Španělsku na stadionu Atlética Madrid. Argentinu ještě čeká v úterý přípravný souboj s Marokem.
Lionel Messi se vrátil do argentinské reprezentace po téměř devíti měsících.
Lionel Messi se vrátil do argentinské reprezentace po téměř devíti měsících. | Foto: Reuters

Venezuele vyšel skvěle úvod, útočník Rondón si v šesté minutě naběhl za argentinskou obranu na dlouhý centr a překonal brankáře Armaniho. Stejně tak vyšel papírovému outsiderovi závěr poločasu. Útočník Murillo vystřelil z hranice vápna přesně ke vzdálenější tyči a Armani byl bez šance.

V 59. minutě snížil Lautaro Martínez, ale nejlepší hráč a střelec severoamerické ligy MLS Josef Martínez čtvrt hodiny před koncem z pokutového kopu stanovil konečné skóre.

Messi se vrátil do sestavy po téměř devíti měsících. Jednatřicetiletý pětinásobný nejlepší fotbalista světa se po zklamání z MS omluvil z dalších reprezentačních akcí a vzal si volno minimálně do konce loňského roku. Argentinci svého kapitána postrádali šestkrát. V reprezentaci Messi odehrál 129. zápas, ale bilanci 65 gólů nerozšířil.