reklama
 
 

Messi: Dokonalý rok. Vyhráli jsme vše, co jsme mohli

21. 12. 2009 19:20
Messi je horkým favoritem na fobtalistu roku FIFA

Curych - Sobotní triumf Barcelony na MS klubů jen potvrdil fotbalovou nadvládu katalánského velkoklubu v tomto kalendářním roce, neboť svěřenci Pepa Guardioly vyhráli již šestou trofej sezony.

Dalo by se také říci, že Barcelonští vyhráli každou soutěž, do které nastoupili: španělskou ligu i pohár, evropský i španělský superpohár, Ligu mistrů a naposledy právě MS klubů, v němž po dramatickém souboji porazila argentinské Estudiantes.

Poslední trofej roku 2009 Barceloně zařídil Lionel Messi, držitel letošního Zlatého míče a horký kandidát na fotbalistu roku FIFA, jenž bude určen v pondělí večer ve švýcarském Curychu.

Čtěte také:

Barcelona vyhrála mistrovství světa, má šestou trofej
Video: Obrat, který se zapíše do dějin. Barcelona slaví

"Cítím se skvěle, právě jsme završili historický rok, dokonalý rok, v němž jsme vyhráli každou soutěž, do které jsme zasáhli. Jsem naprosto šťastný," prohlásil po zápase s Estudiantes Messi.

"Potřebovali jsme udělat jen poslední krok a vše fungovalo tak, jak mělo. Je to úžasné, stěží se to dá popsat slovy," dodal Argentinec.

´Další rok chceme vyhrát zase všechno´

Messi svoji brankou proti argentiskému celku ve 110. minutě finále MS klubů rozhodl, že si Barcelona díky šesté získané trofeji připíše i jeden rekord: tolik titulů nikdo jiný za jediný rok ještě nezískal.

"Na světě nikdo nikdy nedokázal to, co my letos," tvrdí Messi, "ale pozor, příští rok chceme zase vyhrát všechno."

Guardiolova družina se přitom bude nepochybně spoléhat právě na argentinského forvarda, který v minulé sezoně vstřelil za svůj klub 38 branek, přičemž letos jich má na kontě již šestnáct.

I proto se předpokládá, že v pondělí večer bude hlavním kandidátem na fotbalistu roku FIFA, individuální ocenění, které loni vyhrál Cristiano Ronaldo.

Právě po Portugalcovi totiž Messi vyhrál Zlatý míč a dá se předpokládat, že triumfovat by mohl i v fotbalové federace.

autoři: Jakub Šafránek, yac | 21. 12. 2009 19:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama