Megatransfer dotažen, Vácha už je sparťanem

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 1. 2013 17:43
Středopolař mistrovského Slovanu Liberec neodcestoval s týmem na přípravu, místo toho podepíše ve středu na Letné smlouvu na 3,5 roku.
Lukáš Vácha.
Lukáš Vácha. | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalová Sparta se dohodla se Slovanem Liberec na přestupu záložníka Lukáše Váchy. Ten už se Severočechy neodcestoval na kondiční soustředění.

Místo toho zamířil do Prahy, kde se obě strany krátce po úterní 17. hodině domluvily a Vácha podepíše na Letné smlouvu na 3,5 roku. Součástí velkého transferu bude i hráčská kompenzace v podobě Davida Pavelky a Martina Frýdka.

Finanční podrobnosti přestupu oficiálně zveřejněny nebyly, ale podle zdrojů Aktuálně.cz blízkých Spartě by se celková výše transferu, včetně odstupného za dva jmenované mladíky, měla pohybovat kolem 15 milionů korun.

Pavelka a Frýdek se Liberci hodí

"Lukáš Vácha se k týmu připojí ve středu, kdy absolvuje první trénink. „Jsme rádi, že můžeme Lukáše ve Spartě přivítat. Jeho příchod byl naší prioritou a tak jsme spokojeni, že jsme dohody dosáhli na samém začátku přípravy,“ uvedl člen představenstva Jakub Otava.

"Příchod Pavelky s Frýdkem vzešel z jednání. Bylo ve hře více variant, ale tito hráči se nám hodí do koncepce, proto jsme si je vybrali," glosoval situaci Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec.

Příchod Váchy je sparťanskou odpovědí na další velký transfer této zimy, přestup útočníka Stanislava Tecla z Jihlavy do Viktorie Plzeň.

Plzeň je největším tuzemským konkurentem Sparty. Právě Západočeši také stáli o Váchu, ten už ale v prosinci avizoval, že si vybral Spartu. Pro tu půjde o první zimní posilu, v jednání je také možný přestup kanonýra Davida Lafaty z Jablonce.

Váchu sleduje i Bílek

Třiadvacetiletý Vácha je odchovancem Slavie, následně prošel Jabloncem a Ostravou, většinu prvoligové kariéry však strávil v Liberci. Na kontě má 111 zápasů v nejvyšší soutěži a šest branek. Dalších 20 startů si připsal za reprezentaci do 21 let a patří také mezi hráče, které sleduje kouč národního týmu Michal Bílek.

Jednadvacetiletý Pavelka je odchovancem Sparty, do ligy však nakoukl až při hostování ve Slovácku. Na podzim už ale dostal šanci také na Letné, a to v sedmi ligových zápasech. Celkem nastoupil do 32 utkání, v nichž dal pět branek. Může hrát na levé straně nebo ve středu zálohy.

Dvacetiletý krajní obránce Frýdek, syn bývalé sparťanské opory, zatím za Spartu nastoupil v lize dvakrát. Podzim strávil na hostování v Senici, kde odehrál 15 zápasů slovenské ligy.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy