Matušovič: Je mi jedno, kdy budeme slavit

Václav Rojík
15. 5. 2007 8:15
Praha - Nebýt jeho gólové trefy, sparťanským fotbalistům by se vidina titulu dost vzdálila. Miroslav Matušovič však nyní o mistrovských oslavách už nepochybuje.
Miroslav Matušovič v souboji s libereckým Papouškem
Miroslav Matušovič v souboji s libereckým Papouškem | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Až po zápase s Mostem zvedneme pohár pro vítěze ligy nad hlavu, bude to odpověď na to, co se celou sezonu dělo," vyhlásil sebevědomě rychlonohý záložník po pondělní remíze Sparty s Libercem.

• Tabulka Gambrinus ligy ZDE

Letenští sice prohrávali už od čtvrté minuty Nezmarovým gólem 0:1, ale v osmnácté minutě dokázal Matušovič zužitkovat výšku Libora Doška, který hlavou prodloužil míč na zadní tyč a sparťanský štírek z úhlu prostřelil libereckého gólmana Hauzra.

"Padalo to obloučkem na zadní tyč. Hlavně jsem chtěl trefit bránu a to se na štěstí podařilo," přiblížil gólový moment úspěšný střelec.

Sparťané byli po většinu zápasu lepším týmem, jenže nevydařený začátek je zřejmě stál v souboji dvou posledních ligových mistrů vítězství.

Proč se nedaří začátky?

"Už je to několikátý zápas, kdy jsme špatně začali. To není asi náhoda," připomněl opakovaný neduh svého týmu Matušovič.

• Zápas o titul: Sparta, nebo Liberec?
    Předzápasová analýza odborníků na sportovní sázení z BettingCentra.cz

Proč se tým trenéra Michala Bílka nedokáže koncentrovat na zápas hned od úvodních minut však hráči netuší.

"Kdybychom věděli, proč to tak je, tak by se nám to nestávalo. Hned mi blesklo hlavou, že to jsou naše typické začátky," doplnil svého spoluhráče brankář Jaromír Blažek.

Gólman Sparty Jaromír Blažek po remízovém utkání s Libercem
Gólman Sparty Jaromír Blažek po remízovém utkání s Libercem | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ale i přes nepovedený start se domácí dokázali oklepat a zaplněnou Letnou se nechali hnát za vyrovnávacím gólem.

"Věřil jsem, že máme dost sil na to utkání zvrátit," dodal Blažek.

Spartě se podařilo vyrovnat a několikrát i sahala po vítězném gólu. Zejména šance Kuliče a Doška volaly po gólovém zakončení. Případná výhra by zřejmě znamenala pro Spartu mistrovskou definitivu a navíc by na jaře porazila na svém hřišti všechny tři přímé konkurenty v souboji o titul.

"Porazili jsme tu Slavii i Boleslav a chtěli jsme to zopakovat i proti Liberci," zdůraznil dobrou bilanci s favority Matušovič a pokračoval: "Je nám líto, že jsme nevyhráli. Musíme tedy vyhrát poslední dvě kola."

V posledních dvou zápasech čekají na Bílkův tým papírově snadné úkoly.Vyhrát v zachraňující se Olomouci a doma porazit Most.

Jenže právě zápasy s mužstvy ze středu a dolní poloviny tabulky nejsou na jaře pro Spartu vůbec snadná. Prohrála ve Zlíně, v Českých Budějovicích a doma ostudně s Jabloncem.

Kvůli minimálním bodovým odstupům od druhého Liberce a třetí Mladé Boleslavi se zřejmě o ligovém mistrovi bude rozhodovat až v posledním kole.

"Může se stát, že se bude rozhodovat až v posledním kole. Mně je ale jedno, kdy budeme mistrovský titul slavit," prohlásil Miroslav Matušovič, který už zvedal pohár pro vítěze ligy ve sparťanském a ostravském dresu.