Matula si za brutální faul na Boudjemau tři zápasy nezahraje

ČTK ČTK
20. 3. 2014 18:02
Teplický obránce Milan Matula dostal za zákrok na Damiena Boudjemau ze Slavie třízápasový trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA

Praha - Teplický obránce Milan Matula dostal za zákrok na Damiena Boudjemau ze Slavie třízápasový trest.

Rozhodla o tom disciplinární komise FAČR, která na dnešním zasedání také vyslechla fotbalisty obviněné z ovlivňování zápasů. V kauze, v níž mimo jiné figuruje i obránce David Jablonský z Teplic, však zatím žádné sankce nevynesla.

"Zhodnotili jsme všechny dostupné důkazy, jako jsou videozáznamy, zpráva delegáta, a vyslechli jsme hráče i zástupce klubu," řekl předseda disciplinárky Richard Baček. "Nakonec jde o trest na spodní hranici sazby a podle nás odpovídá provinění i předchozí rozhodovací praxi komise," dodal.

Matula se zatím proti trestu neodvolal. "Nechám si všechno projít hlavou, proberu to s klubem a co bude dál, uvedeme v tiskové zprávě," prohlásil s tím, že větší starosti než trest mu dělaly výhrůžky, kterým kvůli zákroku ze zápasu 19. kola čelila jeho rodina.

"Byl jsem překvapený, co všechno to vyvolalo. Měl jsem obavy o rodinu," uvedl devětadvacetiletý obránce. "Bylo mi líto, že si musí číst takové věci. Z toho jsem byl hodně přešlej, takže doufám, že teď to všechno utichne a všechno se vrátí do klidu," dodal.

Sázkařská aféra zatím bez trestu

Disciplinárka řešila i aféru s ovlivňováním výsledků, žádný verdikt však nevynesla. "Všichni hráči nás požádali o přerušení disciplinárního řízení, o tom jsme ale nerozhodli. Takže pokračujeme dál," řekl Baček.

Před komisi byli předvoláni Michal Macháček, Vítězslav Brožík, Jan Halama a Jablonský, které navíc vyšetřuje protikorupční policie. "Získali jsme zajímavé informace, určitě jsme se posunuli dál. Teď budeme sbírat další informace a hodně bude záležet i na průběhu trestního řízení," řekl Baček.

Jablonský a spol. měli původně už na podzim zastavenou činnost, odvolací komise však tehdejší verdikt disciplinárky zrušila, protože postup neodpovídal novému disciplinárnímu řádu. Jediným potrestaným v sázkařské kauze, která vypukla loni v září, je tak David Placák. Ten za pokus o ovlivnění dvou zápasů třetí ligy dostal minulý týden pětiletý zákaz činnosti a pokutu 50 tisíc korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy