Matthäus trochu nadával, že moc běháme, smál se Nedvěd

Nedvěd a spol. pálili jako zamlada. Odnesli to Němci
Výsledek se tak výrazně lišil od toho historického, protože ve finále ME 1996 v Londýně tým Německa vyhrál 2:1 v prodloužení.
Češi nastoupili v téměř stejném složení jako před 19 lety ve Wembley a pod dirigentskou taktovkou Pavla Nedvěda s Patrikem Bergerem...
... přehráli německé legendy v čele s Lotharem Matthäusem.
Z českých opor ze šampionátu 1996 chyběli jen Vladimír Šmicer s Jiřím Němcem, naopak tým posílili Jan Koller...
Foto: Milan Kammermayer
Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 5. 2015 21:00
Pavla Nedvěda při utkání s legendami Německa potěšilo setkání se spoluhráči z Eura 1996 i příjemná atmosféra v Edenu

Praha -  Tělo olympionika, typická blonďatá kštice postava, oči rozpustilého kluka. Pavla Nedvěda si s nikým nespletete. Narodil se pro fotbal a ohromně si užil i večer legend v pražském Edenu.

"Bylo to skvělé! My neradi prohráváme, Němci to také nikdy nevzdávají, vždycky koušou až do konce. A do toho výborná divácká kulisa. Padly pěkné góly, myslím, že jsme lidi potěšili a navíc jsme přispěli na dobrou věc, na konto Nadace českých internacionálů," přemýšlel nahlas držitel Zlatého míče 2003.

A to jen pár minut poté, co si užil ovace čtrnácti tisícovek párů tleskajících rukou v pražském Edenu, kde tým českých hvězd ze stříbrného Eura 1996 porazil v jakési odvetě za finále ve Wembley výběr německých legend 6:3.

Nedvěd: Mají to neuvěřitelně v noze

Na hřišti nechyběla opravdu slavná jména. A mezi nimi i to, které je v Německu nejslavnější hned po Franzi Beckenbauerovi. Stejně jako Nedvědovi patří i Lotharu Matthäusovi Zlatý míč, navíc hrál třikrát finále mistrovství světa  a za německou reprezentaci odkopal neuvěřitelných 150 zápasů.

A obě legendy spolu na hřišti stihly prohodit i pár slov. "Lothar trochu nadával, že moc běháme a že jsme proti němu moc mladí," smál se Nedvěd. "Bylo na nich vidět, že jsou to Páni fotbalisti, že to mají neuvěřitelně v noze. Takže to proti nim nebylo tak jednoduché, jak to možná vypadalo."

Nedvěd byl nadšený z toho, že se po letech zase viděl prakticky se všeim spoluhráči ze stříbrného Eura. "Bohužel chyběl Vláďa Šmicer, měl nějaké povinnosti. Z kluků, co tenkrát v Anglii nebyli, jsme vzali jen Honzu Kollera, hrál výborně, byl hodně platný.."

Co si Pavel Nedvěd vždycky užíval naprosto speciálně, byla herní spolupráce s jeho největším fotbalovým kamarádem, tedy s Karlem Poborským. "S Karlem je hra vždycky tak jednoduchá," řekl Nedvěd, až trochu zasněně. "On fotbalu rozumí, cítí přesně, kdy má kde být a jak. Když hrajete s ním, tak ta souhra vypadá ohromně jednoduše."

A co vrátit to i Řekům?

Odveta za Euro 1996 se tedy vyvedla. A Nedvědovi by se zamlouvala i myšlenka odvety za Euro 2004. Na něm famózní českou eskadru zastavila v semifinále totální defenziva řeckého týmu.

"Jejich trenér tady vlastně dneska byl," uvědomil si Pavel Nedvěd, že Němce vedl v Edenu Otto Rehhagel, který se s Řeky v roce 2004 dostal až k šokujícím zlatým medailím.

"Tak to je dobrý nápad, třeba příště pozveme je," usmíval se Nedvěd. "Já myslím, že by na to lidi zase přišli, protože je i ten dnešní zápas bavil. A nás samozřejmě taky. Velký dík patří všem, kteří se o to přičinili, Pavlu Kukovi a všem, co to zorganizovali. Věřím, že jsme se takhle rozhodně nepotkali naposledy!"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy