Matějovský: Myslet pořád na Chelsea, to bych se zbláznil

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 2. 2013 10:00
Ve čtvrtek povede Marek Matějovský jako kapitán fotbalisty Sparty k zápasu roku. V úvodním zápase 1. kola play off Evropské ligy přivítají sparťané na svém hřišti Chelsea.
Marek Matějovský na předzápasové tiskové konferenci vtipkoval s trenérem Lavičkou. Vydrží jim úsměv i po zápase?
Marek Matějovský na předzápasové tiskové konferenci vtipkoval s trenérem Lavičkou. Vydrží jim úsměv i po zápase? | Foto: Eduard Erben

Praha - Ve čtvrtek povede jako kapitán fotbalisty pražské Sparty k zápasu roku.

V úvodním zápase 1. kola play off Evropské ligy přivítají sparťané na svém hřišti vítěze posledního ročníku Ligy mistrů Chelsea a právě Marek Matějovský je jediným hráčem v sestavě Sparty, který už proti Blues nastoupil.

Jeho zástupce Jiří Jarošík sice hrál nejen proti ní, ale půl roku i v jejím dresu, do zápasu však kvůli rekonvalescenci po zranění nezasáhne.

"Je to jedno hvězdný jméno vedle druhýho, to bysme se mohli zbláznit, kdybysme měli myslet na to, jací hráči proti nám budou hrát. Budeme se starat o sebe a o náš výkon," uvedl Matějovský na středeční předzápasové konferenci.

Marku, jaké to je hrát ostrý zápas po dvou měsících a hned proti úřadujícímu vítězi Ligy mistrů?
Ideální soupeř po dvou měsících pauzy to není, ale my se musíme snažit předvést to nejlepší, co je v nás. Je to umocněný tím, že je to pro nás vůbec první soutěžní zápas roku, a je pro nás moc důležitý do něj vkročit dobrým výsledkem.

Bavili jste se při rozboru hry Chelsea o jejich slabinách?
Pokyny už jsme dostali, ale určitě vám neřeknu, čím chceme Chelsea překvapit. Chelsea je velkej favorit tohoto dvojutkání, fotbal je ale nevyzpytatelnej a my nevzdáváme nic předem.

Bude vaší výhodou, že několik hráčů Sparty zná Petra Čecha z reprezentace?
Výhoda to pro nás není, jsem si jistej, že nás Petr sleduje, že zná náš styl hry a naše výsledky. Není to ale ani jejich, ani naše výhoda.

A co počasí? Bude vaše výhoda, že v Praze napadl sníh?
Tohle počasí naší výhodou určitě nebude, zažil jsem v Anglii podobný plískanice. Spíš nám to v posledních dnech zkomplikovalo naši přípravu před tímto zápasem.

Budete mladé hráče nějak před zápasem uklidňovat?
Hlavní proslov bude mít trenér s realizačním týmem, myslím si, že nebude potřebovat nějak hráčům dokazovat důležitost zápasu.

Co je pro vás lepší, užít si zápas, nebo s Chelsea jakýmkoliv způsobem vyhrát?
Vždycky je nejdůležitější ten výsledek. Samozřejmě je nejlepší to skloubit s dobrou hrou, ale když vypadneme, nikdo vás za dobrou hru plácat po ramenou nebude. Už se nám to mimochodem několikrát stalo.

Vy sám jste si vyzkoušel hrát proti Chelsea v dresu Readingu. Jaké to bylo?
Ten zápas proti Chelsea si pamatuju, byl to můj druhej zápas v zahraniční kariéře, ale ty týmy se hodně změnily a i moje pozice je úplně jiná.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy