Marná Chelsea. Blues prohráli na hřišti Manchesteru City, vítěz utekl už na 13 bodů

15. 1. 2022 15:50
Fotbalisté Manchesteru City porazili v souboji prvních dvou týmů anglické ligy na svém hřišti 1:0 Chelsea a v čele soutěže mají už třináctibodový náskok. Šlágr 22. kola a duel posledních finalistů Ligy mistrů rozhodl v 70. minutě domácí kapitán Kevin De Bruyne.
Kevin De Bruyne (vlevo) přijímá pozápasovou gratulaci od soupeřova útočníka Romela Lukaka | Foto: Reuters

"Citizens" byli po celý zápas nebezpečnější, Chelsea dokonce poprvé pod koučem Tuchelem nevystřelila v prvním poločase ligového utkání na branku. Domácí nakonec převahu přetavili ve 12. vítězství v řadě zásluhou De Bruyneho, jenž si za vápnem navedl míč do středu a technickou střelou nedal Kepovi šanci.

Obhájci titulu porazili svého nejbližšího pronásledovatele i podruhé v sezoně nejtěsnějším rozdílem. "Blues" mohou přijít v neděli o druhé místo, Liverpoolu stačí k posunu v tabulce bodovat doma s Brentfordem.

Manchester United neudržel dvougólové vedení a jen remizoval 2:2 na půdě Aston Villy. Utkání odstartoval kuriózní moment ze šesté minuty. Fernandesovu střelu z dálky chtěl gólman Martínez schovat v náručí, míč si ale srazil mezi nohama do branky. Portugalský záložník přidal ve druhé půli ještě jednu trefu, svou sedmou v sezoně.

Domácí ale v závěru dokázali zápas zremizovat. V 77. minutě snížil Ramsey a o pět minut později se při svém debutu v dresu "Villans" trefil na zadní tyči Coutinho, jenž v birminghamském klubu hostuje z Barcelony. "Rudí ďáblové" zůstávají sedmí, Aston Villa je třináctá.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Manchester City - Chelsea 1:0 (70. De Bruyne), Newcastle - Watford 1:1 (49. Saint-Maximin - 88. Pedro), Norwich - Everton 2:1 (16. vlastní Keane, 18. Idah - 60. Richarlison), Wolverhampton - Southampton 3:1 (36. Jiménez z pen., 59. Coady, 90.+1 Traoré - 84. Ward-Prowse), Aston Villa - Manchester United 2:2 (77. Ramsey, 82. Coutinho - 6. a 67. Fernandes).

Utkání Burnley - Leicester bylo odloženo.

1. Manchester City 22 18 2 2 54:13 56
2. Chelsea 22 12 7 3 45:17 43
3. Liverpool 20 12 6 2 52:18 42
4. West Ham United 21 11 4 6 39:27 37
5. Arsenal 20 11 2 7 33:25 35
6. Tottenham 18 10 3 5 23:20 33
7. Manchester United 20 9 5 6 32:29 32
8. Wolverhampton 20 9 4 7 17:15 31