Mario Lička se ze Southamptonu vrací do Baníku

Red Spo
5. 7. 2008 14:45
Lička podepsal smlouvu na dva roky

Ostrava - Po dvou letech se do fotbalové Gambrinus ligy vrací záložník Mario Lička. Šestadvacetiletý středopolař podepsal dvouletý kontrakt s Baníkem Ostrava, kde před čtyřmi roky slavil mistrovský titul.

Mladší ze synů generálního manažera Baníku Vernera Ličky naposledy působil v české lize ve Slovácku, kam přišel z hostování z Livorna. Odtud putoval na zatím poslední angažmá do anglického Southamptonu.

Čtěte také: Opavský Kozák přestoupil do římského Lazia!

Tam však ve druhé sezoně moc nenastupoval. Teď má zvýšit konkurenci v záložní řadě třetího celku uplynulé ligové sezony a účastníka Pobáru UEFA.


 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy