Marcelo se přiznal k daňovým únikům a vrátí téměř půl milionu eur

ČTK ČTK
29. 11. 2017 17:11
Marcelo musí španělským úřadům vrátit bezmála třináct milionů korun, dalším defraudantem v hledáčku je Luka Modrič.
Marcelo
Marcelo | Foto: Reuters

Madrid - Obránce Realu Madrid Marcelo se před soudem přiznal k daňovým únikům. Brazilský fotbalový reprezentant slíbil, že španělským úřadům doplatí dlužnou částku, která činí téměř půl milionu eur (skoro 13 milionů korun).

Marcelo byl podobně jako další hráči podezřelý, že prostřednictvím zahraničních společností zatajil příjmy z osobnostních práv. Devětadvacetiletý krajní bek podle vyšetřovatelů stát ošidil na daních v letech 2011 až 2013. Marcelo přišel do Realu v roce 2007 z brazilského Fluminense. V madridském celku se vypracoval v jednoho z nejlepších levých obránců současnosti a s "Bílým baletem" vyhrál čtyřikrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů.

Den po Marcelově přiznání oznámily španělské úřady, že v jejich hledáčku je další hráč Realu Madrid Luka Modrič. Chorvatský záložník se podle státního zastupitelství dopustil společně s manželkou Vanjou v letech 2013 a 2014 daňových úniků z osobnostních práv ve výši 870.728 eur (přes 22 milionů korun).

Modrič, jenž přišel do Realu v roce 2012 z Tottenhamu, k tomu údajně využíval firmu z Lucemburska. Úřady se zároveň zajímají o jeho firmu se sídlem na ostrově Man, jenž patří k daňovým rájům.

Kvůli daňovým podvodům byl loni ve Španělsku odsouzen barcelonský útočník Lionel Messi, 21 měsíců vězení si však za mřížemi odpykat nemusí. Začátkem října dostal sedmiměsíční trest bývalý obránce Realu Ricardo Carvalho. Kvůli daním má potíže také hvězdný kanonýr "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo. Vyšetřováni byli i Ángel Di María, Javier Mascherano, Radamel Falcao či Fabio Coentrao.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy