Maradonu nesmí zpopelnit. Dědit chtějí další jeho údajné děti, je třeba zachovat DNA

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 12. 2020 18:28
Soud v Argentině zakázal případné zpopelnění ostatků fotbalové legendy Diega Maradony kvůli zachování jeho DNA, aby mohla být využita ve sporu o otcovství.
Diego Maradona s tehdejší manželkou Claudií Villafaneovou a jejich dvěma dětmi při návštěvě kubánského vůdce Fidela Castra v roce 1994
Diego Maradona s tehdejší manželkou Claudií Villafaneovou a jejich dvěma dětmi při návštěvě kubánského vůdce Fidela Castra v roce 1994 | Foto: Reuters

Mistr světa z roku 1986 se veřejně znal k pěti potomkům, o své nároky v dědickém řízení se však podle agentury Reuters hlásí dalších šest jeho údajných biologických dětí.

Podle Maradonova právníka vzorky DNA slavného hráče již existují, přesto soud ve středu rozhodl, že jeho tělo nesmí být spáleno. Maradona zemřel na konci listopadu v 60 letech na infarkt a byl pohřben na předměstí Buenos Aires.

O část dědictví po Maradonovi se hlásí i pětadvacetiletá Magalí Gilová, která podle svých slov teprve před dvěma lety zjistila, že je Maradonovou dcerou. Nyní požaduje vypracování posudku, pro které má státní zastupitelství poskytnout vzorek DNA.

Co všechno dědictví po legendárním fotbalistovi zahrnuje, není jasné. Podle agentury Reuters by mělo jít o nemovitosti, luxusní automobily, investice a šperky v zemích, kde žil a pracoval - v Argentině, Španělsku, Itálii, Spojených arabských emirátech, Bělorusku a Mexiku.

Časopis Forbes odhadl hodnotu Maradonova majetku mezi 10 a 40 miliony dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy