Maradona shánět práci nemusí. Zajímá se o něj Neapol

ČTK ČTK
7. 7. 2010 8:30
Maradona hrál v Neapoli v letech 1984 až 1991
Vrátí se Božský Diego do Neapole?
Vrátí se Božský Diego do Neapole? | Foto: Sport

Buenos Aires - Fotbalová legenda Diego Maradona údajně dostal nabídku trénovat Neapol, v jejímž dresu zářil jako hráč. Podle argentinské televizní stanice Tyc Sports už vedení italského klubu současného kouče argentinské reprezentace kontaktovalo.

Maradona momentálně vstřebává zklamání z neúspěchu na mistrovství světa, kde favorizovaný tým pod jeho vedením vypadl ve čtvrtfinále s Německem po debaklu 0:4.

Devětačtyřicetiletý mistr světa z roku 1986 se nedávno nechal slyšet, že trenérské angažmá v Neapoli je jeho velkým snem.

Čtěte také:
Argentinská prezidentka pozvala fotbalisty. Ti odmítli
Můj čas se naplnil, naznačil Maradona svůj odchod
Maradonu už většina Argentinců nechce, Dunga končí
Rána jak od Aliho, přiznal Maradona. Čest ale neutrpěla

Podle italských médií je pravděpodobnější, že by v klubu působil jako sportovní ředitel, protože současný kouč Walter Mazzarri v květnu podepsal novou smlouvu do roku 2013. V minulém ročníku dovedl Neapol k šestému místu v italské lize.

Maradona byl miláček fanoušků Neapole v letech 1984 až 1991, s klubem vyhrál dva ligové tituly, Italský pohár a Pohár UEFA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy