ManUnited ztratil v závěru výhru. Liverpool znovu padl

24. 8. 2010 8:20
Manchester City - Liverpool 3:0, Fulham - ManU. 2:2

Newcastle - Fotbalisté Manchesteru United zaváhali v novém ročníku Premier League už ve 2. kole, když na půdě Fulhamu pouze remizovali 2:2.

V 84. minutě přitom díky vlastnímu gólu Hangelanda vedli 2:1 a vzápětí mohli přidat z penalty pojistku. Nani však pokutový kop neproměnil a v poslední minutě odčinil Hangeland svou předchozí chybu vyrovnávacím gólem.

Hodně tak zhořkla oslava jubilejní trefy ikoně Manchesteru Paulu Scholesovi, který v tomto utkání zaznamenal 150. gól v dresu "Red Devils".

Gallas podepsal s Tottenhamem roční smlouvu
Wenger po kanonádě chválil Rosického a Walcotta
Chelsea i Arsenal nasázely svým soupeřům šest gólů

Nelítostnou kanonádou zostudil Newcastle Aston Villu, která si do Birminghamu odváží porážku 0:6. Hattrickem se blýsknul jednadvacetiletý útočník Andrew Carroll. Další dva góly přidal jeho kolega z útoku Kevin Nolan. Navrátilec do nejvyšší soutěže tak navázal na skvělou formu na domácím hřišti, kde loni neprohrál ani jeden z 23 zápasů druhé ligy.

Vše ale mohlo být jinak, kdyby v 10. minutě proměnil útočník hostí John Carew penaltu. To se mu nepovedlo, naopak brzy poté otevřel na druhé straně skóre Joey Barton. Může tak oholit svůj knír, který slíbil pěstovat tak dlouho, dokud Newcastle poprvé nevyhraje.

Ve 2. kole Premier League padlo šest gólů i v dalších dvou utkáních. Arsenal takto potupil Blackpool, Chelsea si zase smlsla na Wiganu.

V pondělní dohrávce pak zaznamenali první výhru v sezoně hráči Manchesteru City, kteří porazili před vlastními diváky Livepool nečekaně jasně 3.0.

Ambiciozní celek načal svého soupeře už v prvním poločase, kdy se prosadil Gareth Barry. Po přestávce se pak blýskl i dvěma góly argentinský forvard Tévez. Tým Roye Hodgsona tak po úvodní remíze s Arsenalem stále čeká na první tři body.