reklama
 
 

Manévry v úvodu ligy. Vršovické derby slibuje nepokoje

29. 7. 2011 10:45
Na duel Bohemky se Slavií dohlédnou stovky policistů

Praha - Hned první kolo nového ročníku fotbalové Gambrinus ligy, který začíná již v pátek, nabídne nefalšované policejní manévry. Na vrcholu pomyslné pyramidy rizikovosti se ocitlo vršovické derby.

Na večerní zápas mezi Bohemians 1905 a Slavií se chystají stovky policistů. Na bezpečnost v Praze budou dohlížet jednotky z pořádkové, dopravní i kriminální policie. Do akce bude nasazen i vrtulník.

Čtěte také:

Slavia: Titul? Reálné je tak páté až osmé místo
Bookmakeři: Titul pro Spartu, sestoupí Žižkov a Příbram
Kapitánem fotbalové Slavie bude v nové sezoně Jarolím

"Na bezpečnost a plynulost dopravy v metropoli i veřejný pořádek bude dohlížet několik stovek policistů," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. V ulicích se objeví i policisté speciální a krajské pořádkové jednotky, policisté na koních, antikonfliktní tým, cizinecká policie i služební psi.

Hlavním důvodem policejní mobilizace je plánovaný pochod příznivců "klokanů". Ti chtějí v 19 hodin vyjít z Ďolíčku do Synot Tip Areny. Podobné pochody přitom v minulosti vyústily v nepokoje.

Jak fanouškům Bohemians, tak příznivcům Slavie se totiž nelíbí, že musejí sdílet společný stadion, který původně patřil jen Slavii.

Policie z obav před možnými střety fanoušky vyzvala, aby k dopravě na společný stadion ve Vršovicích využili především MHD. Zda ale její přání vyslyší, není jasné.

autoři: Sport, ČTK | 29. 7. 2011 10:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama