Mancini: Každý Balotelliho kouč by měl dostávat dva platy

Vojtěch Scheinost Vojtěch Scheinost
14. 1. 2015 16:47
Pořád má srdce, ale potřebuje najít hlavu, říká o Mariu Balotellim jeho osudový kouč Roberto Mancini.
Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Milán - Pořád má srdce, ale potřebuje najít hlavu, říká o Mariu Balotellim jeho osudový kouč Roberto Mancini. Trenér, který italského útočníka vedl v Interu Milán a Manchesteru City, zároveň vidí, že momentálně je Balotelli slabší ve všech ohledech, než býval ve chvílích své střelecké slávy.

V dresu Liverpoolu se od léta "Super Mario" protrápil už polovinou sezony, a pořád ne a ne najít ztracenou formu. Fanoušci si na něj posměšně ukazují prstem a fotbaloví experti se předhánějí v radách, kudy z nastalé krize ven.

S Mariem to není nikdy snadné

Na jednom se ale shodují všichni. Jestli je na světě někdo, kdo může Balotellimu s návratem do někdejší špičkové formy pomoci, je to právě trenér Mancini.

"V týmu City sekal latinu dva a půl roku," vzpomíná na úspěšnou spolupráci Mancini pro list Corriere della Sera. "S Mariem to ale nikdy není snadné. Všechno, co mu řeknete, jde jedním uchem dovnitř a druhým zase rychle ven," říká současný kouč Interu.

"Myslím, že se teď v Liverpoolu snaží a dělá, co může. Všechno je hlavně na něm. Pořád je mladý, má sílu dostat se zpátky," hodnotí Mancini angažmá, ve kterém Balotelli už pět měsíců čeká na ligový gól. Od přestupu z AC Milán se za Reds trefil třikrát, jednou v Lize mistrů, dvakrát v Ligovém poháru.

Suchá gólová statistika pasuje Balotelliho do role zboží, jehož by se Liverpool rád zbavil. Což o to, zájem by o něj byl. Třeba taková Sampdoria po něm chce sáhnout hned. Málokdo bude ale ochotný zaplatit částku, která by anglickému klubu vrátila investici 20 milionů eur, za něž ho z Milána přivedl.

Balotelli musí najít hlavu

Že jde o hodně ošemetnou investici, ví Mancini dobře. Před dvěma lety se s tímto bouřlivákem dokonce popral na tréninku. Bere to ale s nadhledem. "Mario se kamarádil s mými syny. Byli podobně staří, takže jsem si k němu vytvořil zvláštní vztah. Je to dobrý kluk, má velké srdce," potvrzuje kouč, že nezvedený Balotelli je pro něj jako další syn.

"Problém je ale jeho hlava, tu musí zkrátka najít. Od chvíle, co opustil City, je slabší ve všech ohledech. Byl jsem přesvědčený, že v Miláně mu to půjde, ale to se prostě nepovedlo," říká Mancini.

"Nemám tušení, jakou medicínu mu naordinovat," odbývá všetečné dotazy, co by jako odborník na Balotelliho nyní doporučil. "Ale každý trenér, který ho koučuje, by měl rozhodně dostávat dvojitý plat - takové odškodné za Balotelliho," uzavírá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy