Manchesterské derby znovu ovládli United

8. 3. 2020 19:37
I druhé manchesterské ligové derby v sezoně vyhráli fotbalisté United. O domácím vítězství 2:0 nad City rozhodl gólem ve 30. minutě Anthony Martial.
Fred z Manchesteru United slaví vítězství svého týmu nad rivalem City
Fred z Manchesteru United slaví vítězství svého týmu nad rivalem City | Foto: Reuters

Francouzský útočník si naběhl za obranu na chytrý oblouček Bruna Fernandese a prostřelil brankáře Edersona. Martial tak skóroval i ve druhém ligovém derby v sezoně, což se naposledy v dresu "Rudých ďáblů" povedlo v ročníku 2006/07 Cristianu Ronaldovi.

Favorizovaní "Citizens" vystřelili v úvodním dějství jen jednou. Po změně stran sice aktivitu zvýšili, k vyrovnání to ale nevedlo. V sedmé minutě nastaveného času navíc pojistil výhru domácích střídající Scott McTominay.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly tak ztrácejí na vedoucí Liverpool 25 bodů. United se posunuli na páté místo dva body před Wolverhampton.

Chelsea porazila Everton a upevnila si čtvrté místo v tabulce. Na třetí Leicester ztrácí dva body, "Lišky" ale mají zápas k dobru.

Náskok Chelsea zařídil v prvním poločase španělský křídelník Pedro, který úvodní branku připravil pro Masona Mounta a následně sám zužitkoval kolmici za obranu. "Blues" přidali dva zásahy i po přestávce, gól a asistenci si připsal Brazilec Willian.

"Karamelky" nezvítězily na stadionu Stamford Bridge ani v 25. ligovém utkání v řadě. Everton zároveň poprvé pod vedením trenéra Carla Ancelottiho v Premier League neskóroval.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo: Chelsea - Everton 4:0 (14. Mount, 21. Pedro, 51. Willian, 54. Giroud), Manchester United - Manchester City 2:0 (30. Martial, 90.+7 McTominay).

1. Liverpool 29 27 1 1 66:21 82
2. Manchester City 28 18 3 7 68:31 57
3. Leicester 28 15 5 8 54:28 50
4. Chelsea 29 14 6 9 51:39 48
5. Manchester United 29 12 9 8 44:30 45
6. Wolverhampton 29 10 13 6 41:34 43
7. Sheffield United 28 11 10 7 30:25 43
8. Tottenham 29 11 8 10 47:40 41