Manchester ztratil, Liverpool už třetí

BettingCentrum
1. 1. 2007 20:17
Liverpool - Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase si Liverpool poradil s Boltonem a posunul se na třetí místo anglické ligy. Vedoucí Manchester United zaváhal na hřišti Newcastlu, Reading překvapil šestigólovým vítězstvím nad West Hamem.

Manchester United si ve večerním duelu nevěděl rady s Newcastlem. Na hřišti svého soupeře měl převahu, dvakrát skóroval, ale na výhru to stejně nestačilo.

Zápas hodně ovlivnilo zranění Sahy, který se už po půlhodině zranil. Rooney se neprosadil stejně jako Cristiano Ronaldo, zastoupil je sváteční střelec Scholes. V prvním poločase vyrovnával na 1:1, hned po čtrnácti vteřinách druhé půle se trefil po asistenci Ronalda podruhé.

Newcastle se vzpamatoval a v 73. minutě vyrovnal na 2:2 devatenáctiletý obránce Edgar. Další gól už nepadl, na konci se tak radoval domácí tým a také Chelsea, které se tím naskýtá příležitost ke snížení náskoku stále vedoucího Manchesteru. Trenér Ferguson včerejší narozeniny vítězstvím neoslavil.

Liverpool se proti Boltonu nemohl v prvním letošním zápase Premiership dlouho prosadit, z výraznějšího tlaku pramenila branka Crouche až v 61. minutě. O chvíli později uspěl kapitán Gerrard a o výsledku bylo rozhodnuto. Výhru 3:0 pečetil v 83. minutě nizozemský kanonýr Kuyt.

Liverpool se mohl i dnes radovat ze tří bodů
Liverpool se mohl i dnes radovat ze tří bodů | Foto: Reuters

"Byl to perfektní start do nového roku, hráli jsme opravdu dobře," uvedl po utkání Steven Gerrard. Kouč hostů Allardyce si povzdychl nad obdrženými góly. "Šlo o prvotřídní zásahy, nemohli jsme tam nic dělat."

Reading přivítal na svém hřišti londýnský West Ham a od začátku jasně směřoval za vítězstvím. Čtyři branky v prvním poločase, o jednu se postaral svým premiérovým zásahem irský záložník Hunt. Trefil se také Lita, který se radoval z branky ve třetím zápase v řadě. Reading zvítězil 6:0 a vylepšil si své skóre na 30:30.

Trenér West Hamu Alan Curbishley prožil i v pátém utkání po svém příchodu k týmu těžké zklamání. V utkání také dvakrát skóroval Kevin Doyle a s deseti góly je třetí v tabulce střelců za Didierem Drogbou a Cristianem Ronaldem.

Bezgólovou remízu viděli diváci ve Fulhamu, který odehrál tři zápasy během 115 hodin. Raritou je nejen fakt, že se jednalo o derby, ale také to, že Fulham ve všech třech duelech remizoval.

Teprve třetí start v anglické lize si připsal český gólman Jan Laštůvka, který se postavil do branky Fulhamu v 61. minutě místo Anttiho Niemiho. Po dvou prosincových duelech, v nichž inkasoval dohromady šest branek, se tentokrát radoval z čistého štítu.

Kouč Fulhamu Coleman nemá moc důvodů k radosti, dva neuznané góly vinou ofsajdu a znovu další zranění gólmanské jedničky.

Dalším nerozhodným výsledkem skončilo utkání v Portsmouthu, kde domácí remizovali s Tottenhamem 1:1. Šlo hlavně o souboj dvou výborných gólmanů Jamese a Robinsona, kteří reprezentují Anglii. Utočník Tottenhamu Defoe odmítl tři body, brankář David James ho ke konci zápasu v jasné šanci vychytal.

Heskey byl dnes důležitým hráčem Blackburnu
Heskey byl dnes důležitým hráčem Blackburnu | Foto: BBC

Blackburn potvrdil své zlepšení, tým vyhrál pět z posledních šesti duelů. V pondělí zvítězil na půdě Wiganu, který se naopak tabulkou propadá, když šestkrát nepoznal radost z vítězství.

Před vlastními fanoušky se mohl radovat celek z Middlesbrough, když porazil Everton 2:1. Za domácí dvakrát skóroval Samaras.

Slavilo se i na stadionu Manchesteru City, který zvítězil nad Sheffieldem 3:1. Yakubu pomohl dvěma góly, jedné trefy se diváci dočkali i od veterána Viduky.

• výsledky a tabulku Premiership najdete ZDE

Zítřejší program ozdobí utkání mezi Aston Villou a Chelsea. Napravit dojem z posledního duelu v Sheffieldu bude chtít Arsenal, který doma přivítá v derby Charlton.