11. 4. 2010 21:47
ManC - Birmingham 5:1, Blackburn - ManU 0:0
Kouči Fergusonovi nedělají jeho svěřenci ke konci sezony radost
Kouči Fergusonovi nedělají jeho svěřenci ke konci sezony radost | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United jen remizovali v zápase 34. kola anglické ligy na hřišti Blackburnu 0:0.

Čtyři kola před koncem se jim tak obhajoba titulu vzdaluje.

V tabulce Premier League sice snížili svou ztrátu na vedoucí Chelsea na jediný bod, londýnský celek však ještě zápas tohoto kola čeká. Tutéž výhodu má druhý klub z hlavního města Arsenal, který by v případě výhry United dokonce o bod předskočil.

Svěřenci Alexe Fergusona si chtěli napravit reputaci po posledních dvou neúspěšných vystoupeních, kdy nejprve podlehli v souboji o první místo Chelsea na domácí půdě 1:2 a poté ve středu rovněž na Old Trafford nezvládli odvetu Ligy mistrů s Bayernem.

Jejich útočné síle citelně chyběl střelec Wayne Rooney, který si proti mnichovskému celku obnovil nedoléčené zranění kotníku.

A i proto si Manchester za celý zápas vypracoval jedinou velkou šanci, se kterou si však domácí gólman Robinson poradil. Vychytal tak třetí nulu za sebou.

Be branek skončily také další dva nedělní zápasy.

Stoke uhájilo čisté konto již počtvrté z posledních pěti zápasů.

To Liverpool si možná definitivně zavřel dveře do evropských pohárů. Na pátý Tottenham ztrácí dva body, ale má na kontě o dva zápasy více.

Naproti tomu Manchester City si hlídá čtvrtou pozici a baví své fanoušky. V neděli si vychutnal Birmingham jednoznačně 5:1, když vedl rozhodujícím rozdílem už o přestávce.

Závěr první půle byl gólově nezvykle bohatý. Nejprve slavil dva slepené góly Tevez, poté snížil Jarome. Jenže o minutu později dal vedení domácích znovu dvoubrankový rozměr Adebayor. Ten se trefil také v 88. minutě, když přidával už pátou branku.

Manchester City vstřelil v posledních třech zápasech ústyhodných čtrnáct gólů.