Manchester United zůstal nejhodnotnějším klubem na světě

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 7. 2012 22:00
Jeho hodnota oproti loňskému roku vzrostla a podle magazínu Forbes činí 2,23 miliardy dolarů
jeho hodnota oproti loňskému roku vzrostla a podle magazínu Forbes činí 2,23 miliardy dolarů.
jeho hodnota oproti loňskému roku vzrostla a podle magazínu Forbes činí 2,23 miliardy dolarů. | Foto: Reuters

New York - Manchester United zůstal nejcennějším sportovním klubem na světě.

I když letos prohrál souboj o titul v anglické Premier League s rivalem City, jeho hodnota oproti loňskému roku vzrostla a podle magazínu Forbes činí 2,23 miliardy dolarů.

Před rokem došel odborný magazín k sumě 1,86 miliardy.

Druhý v pořadí následuje Real Madrid s 1,88 miliardy dolarů, na dalších pěti místech jsou pak seřazeny kluby z tradičních amerických sportů.

Třetí jsou baseballisté New York Yankees společně z Dallasem Cowboys z ligy amerického fotbalu, osmý pak je další fotbalový gigant FC Barcelona.

Mezi 50 nejhodnotnějšími kluby je všech 32 účastníků ligy amerického fotbalu NFL, z toho čtyři figurují v první desítce.

Z oblasti motorismu dominuje Ferrari na 15. pozici, z basketbalové NBA se do top 50 dostal jako jediný klub New York Knicks (celkově na 43. místě).

Pořadí prvních deseti klubů (v miliardách dolarů):

1. Manchester United (fotbal) 2,23, 2. Real Madrid (fotbal) 1,88, 3. New York Yankees (MLB) a Dallas Cowboys (NFL) oba 1,85, 5. Washington Redskins (NFL) 1,56, 6. Los Angeles Dodgers (MLB) 1,40, 6. New England Patriots (NFL) 1,40, 8. Barcelona (fotbal) 1,31, 9. New York Giants (NFL) 1,30, 10. Arsenal (fotbal) 1,29.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy