West Ham konečně zabral. Souček s Coufalem pomohli v vítězství nad Fulhamem

8. 4. 2023 15:32
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě vyhráli v 30. kole anglické ligy 1:0 na hřišti Fulhamu.
Tomáš Souček v souboji s Carlosem Viniciusem
Tomáš Souček v souboji s Carlosem Viniciusem | Foto: Reuters

Londýnské derby mezi Fulhamem a West Hamem rozhodl moment z 23. minuty, kdy si Reed srazil Bowenův centr do vlastní sítě. Další branka už nepadla, domácím nepomohla ani velká převaha v držení míče, který měli na kopačkách 76 procent hracího času.

"Kladiváři" se oklepali ze středečního debaklu 1:5 s Newcastlem a ve vyrovnané tabulce se posunuli na 13. místo. Fulham prohrál pátý soutěžní duel v řadě a je desátý.

Manchester United potvrdil roli favorita domácím triumfem 2:0 nad Evertonem, třetí místo před ním ale udržel Newcastle po vítězství 2:1 na stadionu Brentfordu.

Manchester United zaznamenal během první půle v této sezoně rekordní počet 21 střeleckých pokusů a z tlaku vytěžil vedoucí branku, trefil se McTominay. V 71. minutě přidal pojistku střídající Martial po asistenci nejlepšího týmového střelce Rashforda, který ale o deset minut později odstoupil ze zápasu pravděpodobně kvůli zranění třísla. "Rudí ďáblové" vyhráli podruhé za sebou s čistým kontem. Everton prohrál po čtyřech zápasech a je sedmnáctý.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester United - Everton 2:0 (36. McTominay, 71. Martial), Aston Villa - Nottingham 2:0 (48. Traoré, 90.+5 Watkins), Brentford - Newcastle 1:2 (45.+1 Toney z pen. - 54. vlastní Raya, 61. Isak), Fulham - West Ham United 0:1 (23. vlastní Reed), Leicester - Bournemouth 0:1 (40. Billing), Tottenham - Brighton 2:1 (10. Son Hung-min, 79. Kane - 34. Dunk), Wolverhampton - Chelsea 1:0 (31. Nunes), Southampton - Manchester City 1:4 (72. Mara - 45. a 68 Haaland, 58. Grealish, 74. Álvarez z pen.).

1. Arsenal 29 23 3 3 70:27 72
2. Manchester City 29 21 4 4 75:27 67
3. Newcastle 29 15 11 3 48:21 56
4. Manchester United 29 17 5 7 44:37 56
5. Tottenham 30 16 5 9 55:42 53
6. Aston Villa 30 14 5 11 41:40 47
7. Brighton 28 13 7 8 52:36 46
8. Liverpool 28 12 7 9 48:33 43