8. 2. 2009 19:43
West Ham - Man. United 0:1, Tottenham - Arsenal 0:0
Chelsea se proti Hullu neprosadila
Chelsea se proti Hullu neprosadila | Foto: Sport

Londýn - Fotbalisté Chelsea už nejsou mezi nejlepšími třemi kluby Premier League. Londýnský klub nedokázal v sobotním 25. kole porazit nováčka z Hullu a byl předstižen Aston Villou, která vyhrála v Blackburnu.

Sny o titulu tak dostaly další vážnou ránu.

"Blues" nastoupili bez zraněného Petra Čecha, jehož mezi třemi tyčemi zastoupil Hilário.

Zřejmě největší šanci zápasu spálil krátce po zahájení utkání kapitán John Terry, jemuž na hlavu nahrával omilostněný Lampard.

Čtěte dále: Lampard vyvázl bez trestu. I sudí může chybovat, říká

Následovaly další příležitosti, Ballack trefil tyč. Ani hosté nezůstali zkrátka, branková konstrukce zněla i po hlavičce Kilbana. Přesto to byli domácí, kteří v závěru projevili větší snahu o tři body. Překonat dobře bránící Hull se jim však nepovedlo.

Chelsea nepomohla ani prosba k rozhodčímu Masonovi, jenž se rozhodl po zákroku Dawsona, který zřejmě v pokutovém území zasáhl míč rukou, nepískat penaltu.

A tak svěřenci Luize Felipeho Scolariho po dvou domácích výhrách na Stamford Bridge opět zaváhali.

Stejným výsledkem pak skončilo na stadionu White Hart Lane i nedělní londýnské derby mezi Tottenhamem Hotspur a Arsenalem.

Zisk bodu pak může těšit více hostujícího kouče Arsena Wengera, neboť jeho svěřenci se museli už po prvním poločase obejít bez pomoci zraněného Adebayora a následně i vyloučeného Eboueho.

Liverpool musí děkovat Torresovi, Manchester United zase Giggsovi

Ještě hůře mohl dopadnout Liverpool, který se zachránil v Portsmouthu až v závěrečných minutách.

Svěřenci Rafaela Beniteze věděli o zaváhání Chelsea a také moc dobře věděli o tom, že se v případě vítězství mohou dostat minimálně na den do čela Premier League. A to jim dost možná svazovalo nohy.

Nepříliš atraktivní první poločas, v němž nepadl gól, se v druhém dějství změnil na velkou bitvu, která vyvrcholila až v nastaveném čase. Už jen to, že vedení se ujal Portsmouth, o něčem svědčilo.

Po hodině hry Nugent překonal zblízka Reinu a rozradostnil domácí fanoušky. Liverpool sice o šest minut vyrovnal, když se po standardní situaci prosadil Aurelio, jenže v 77. minutě se trefil Hreidarsson a Portsmouth opět vedl.

Liverpool se nevzdal a s notnou dávkou štěstí ještě utkání otočil. Nejprve v 85. minutě vyrovnával Kuijt, v první minutě po uplynutí základní hrací doby se trefil Fernando Torres, jenž v minulém kole srazil i Chelsea.

Ligové prvenství však i nadále patří fotbalistům Manchesteru United. Ti zvítězili v nedělní dohrávce na hřišti nevyzpytatelného West Hamu 1:0.

"Red Devils" sice v utkání svého soupeře kdovíjak nepřehrávali, ale trpělivým výkonem si na svou správnou chvíli počkali. Ta přišla krátce po hodině hry, kdy se na levé straně hřiště zmocnil míče zkušený záložník Ryan Giggs a po "vyškolení" dvou bránících hráčů překonal přízemní střelou gólmana Greena.

Hrdinou střetnutí se pak stal i hostující brankář Edwin van der Sar, jenž nejenom že opět udržel čisté konto, ale taktéž překonal  britský rekord v neprůstřelnosti, který doposud držel Chris Woods ze skotského Glasgow Rangers. Bývalý nizozemský reprezentant nebyl překonán už 1212 minut.

Bednář se za poločas neprosadil

Před Chelsea se už dostala i letos v mimořádně hrající formě Aston Villa.

Tým Martina O'Neilla měl v sobotu pořádný důvod k radosti, padl totiž i klubový rekord. Poprvé v historii Aston Villa dokázala vyhrát sedm zápasů na hřišti soupeře v řadě. Zásluhou Milnera a Agbonlahora zvítězila v Blackburnu 2:0.

Hodně důležitý souboj prohrál jiný nováček West Bromiwich Albion. Klub z birminghamské aglomerace nedokázal doma zdolat Newcastle a po prohře 2:3 nadále zůstává na poslední pozici.

Na hodně špatném terénu, který ovlivnila nedávná sněhová vánice, se dalo hrát. A hosté si poradili i bez svého trenéra, Joe Kinnear byl hospitalizován krátce před začátkem duelu, protože se mu udělalo nevolno.

Roman Bednář nastoupil na celý druhý poločas, ale neprosadil se.

Vzhledem k počtu třech sestupujících klubů však není vůbec nic rozhodnuto. Zaváhaly i jiné týmy, devatenáctý Middlesbrough prohrál s Manchesterem City, nováček ze Stoke City zase nestačil na průměrný Sunderland.

Manchester City - Middlesbrough 1:0