Manchester přišel o Scholese. Vrací se Neville

janc
30. 10. 2007 11:58
Rion Ferdinand laboruje se zraněným tříslem
Alex Ferguson přišel o kličového záložníka.
Alex Ferguson přišel o kličového záložníka. | Foto: Reuters

Praha - Manchester United se bude muset až na tři měsíce obejít bez svého klíčového záložníka - Paula Scholese.

Dvaatřicetiletá ikona Manchesteru si poškodila kolenní vazy během tréninku na zápas Ligy mistrů s Dynamem Kyjev. Scholes podle vlastních slov udělal rychlejší pohyb, uslyšel křupnutí v koleni a hned věděl, že je zle. Informaci přinesl deník Telegraph.

Po návratu do Anglie se záložník podrobil vyšetření, které však bylo neprůkazné. Až tento týden se ukázalo, že Scholes bude muset absolvovat plastickou operaci kolenních vazů, která ho vyřadí ze hry až do února.

Dále čtěte:

"Můžeme potvrdit, že si Paul Scholes vážně poranil kolenní vazy, čeká ho operace a až dvanácti týdenní pauza," řekl deníku mluvčí klubu.

Jedná se o druhé vážné záložníkovo zranění v jeho kariéře. V minulé sezoně se na trávníku neobjevil téměř půl roku, když si léčil nepříjemně poraněné oko.

Zranění Ferdinanda straší Fergusona

Manažera Manchesteru Alexe Fergusona kromě Scholesova zranění vystrašily také problémy jeho elitního stopera Rio Ferdinanda, který se podrobil vyšetření s podezřením na natržené tříslo. Výsledek rentgenu není doposud znám a je možné, že Ferdinand zmešká sobotní šlágr Premier League s Arsenalem.

Naopak do sestavy "Reds" by se mohl vrátit zkušený bek Gary Neville, který by měl už ve čtvrtek absolvovat zápas rezervního týmu, a pokud půjde vše podle předpokladů, na Arsenal bude připravený.

Neville nenastoupil už sedm měsíců, pronásledovala jej série zranění. Nejdříve laboroval s natrženým stehenním svalem, poté se k tomu přidal sval lýtkový a hned na to si zle pochroumal kotník.

"Trvalo to moc dlouho. Zmeškat konec loňské mistrovské sezony a nebýt na hřišti v úvodu té letošní bylo opravdu frustrující. Doufám, že už je mým zraněním konec a že se brzo připojím k týmu," řekl deníku Telegraph Neville.

"Největší otrava na tom všem bylo chodit cvičit do tělocvičny. Pár týdnů to jde vydržet, ale potom se z toho stane zatracená nuda," dodal uzdravený Neville.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy