Manchester City poskočil do čela ligy, Lukalu skóroval i poosmé

12. 12. 2015 18:38
Fotbalisté Manchesteru City porazili Swansea 2:1 a posunuli se na první místo anglické ligy. Druhý Leicester má však stejně bodů a zápas k dobru.
Sergio Agüero a Jesus Navas
Sergio Agüero a Jesus Navas | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City porazili v 16. kole anglické ligy Swansea 2:1 a posunuli se do čela tabulky. Nejbližší pronásledovatelé však mají zápas k dobru. Rozhodující gól dal v druhé minutě nastavení Iheanacho. Ani v osmém zápase bez zraněného stopera Kompanyho "Citizens" neudrželi čisté konto.

Bournemouth si připsal další cenný skalp, když po výhře v minulém kole 1:0 na hřišti Chelsea dnes porazil Manchester United 2:1. Belgický útočník Romelu Lukaku znovu potvrdil střeleckou formu a gólem zařídil Evertonu remízu 1:1 na hřišti Norwiche. Střelecky se prosadil už v osmém soutěžním utkání za sebou.

Bony je ve formě

V prvních minutách duelu mezi Manchesterem City a Swansea měli navrch hosté, "Citizens" ale podržel gólman Hart. V 26. minutě uklidnil domácí Bony, který se prosadil po Navasově rohovém kopu. Reprezentant Pobřeží slonoviny se v posledních čtyřech soutěžních duelech podílel na pěti brankách svého týmu: tři dal a na dvě přihrál.

V 90. minutě vyrovnal střídající útočník Gomis a zdálo se, že v prvním zápase po odvolání trenéra Monka dosáhnou "Labutě" na cennou remízu. Dvě minuty nato ale znovu převrátil skóre na stranu domácích další střídající hráč Iheanacho, který tečoval Tourého střelu za záda gólmana Fabiaňského. Swansea z posledních šesti zápasů získala jediný bod.

United zaváhali po sedmi zápasech

Junior Stanislas už v druhé minutě otevřel skóre duelu Bournemouth - Manchester United, když svůj rohový kop zatočil přímo do branky. Po sérii šancí na obou stranách se hosté dočkali vyrovnání, Fellaini i přes ztrátu stability překonal brankáře Boruce.

Krátce po přestávce se znovu změnilo skóre ve prospěch domácích. King zůstal naprosto osamocený před brankou a po Ritchieho přihrávce chladnokrevně zakončil. Bournemouth bodoval počtvrté v řadě, Manchester naopak po sérii sedmi zápasů bez porážky poprvé zaváhal. Kouč "Rudých ďáblů" Louis van Gaal navíc bude muset řešit další problémy, neboť na již tak rozsáhlou marodku po dnešním zápase přibyl Lingard.

Lukalu skóroval poosmé v řadě

Dvaadvacetiletý útočník Lukaku prožívá nejlepší střelecké období od příchodu do Anglie v roce 2011. Od začátku listopadu se trefil v každém utkání, do kterého v dresu Evertonu nastoupil. V sedmi duelech Premier League dal osm branek, další přidal v Ligovém poháru proti Middlesbrough. Aktuálně je druhým nejlepším střelcem anglické ligy za objevem sezony Jamiem Vardym z Leicesteru.

Southamptonu se v poslední době příliš nedaří, z posledních čtyř duelů získal jediný bod. Na hřišti Crystal Palace podlehl 0:1 po gólu Cabayeho z 38. minuty. Stejným poměrem zvítězil Watford v Sunderlandu a z posledních tří zápasů získal plný počet bodů. Jedinou trefu zaznamenal Ighalo, který se v sezoně trefil už desetkrát, což se dosud v nejvyšší soutěži nepovedlo žádnému jinému hráči Watfordu.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Norwich - Everton 1:1 (47. Hoolahan - 15. Lukaku), Crystal Palace - Southampton 1:0 (38. Cabaye), Manchester City - Swansea 2:1 (26. Bony, 90.+2 Touré - 90. Gomis), Sunderland - Watford 0:1 (4. Ighalo), West Ham United - Stoke 0:0, Bournemouth - Manchester United 2:1 (2. Stanislas, 54. King - 24. Fellaini).