Manchester City zabral. Slaví výhru po dvou porážkách

19. 4. 2015 19:25
Argentinský útočník Agüero si připsal 20. gól v sezoně, stejně jako Kane z Tottenhamu.
Sergio Agüero střílí gól do sítě West Hamu.
Sergio Agüero střílí gól do sítě West Hamu. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City po dvou porážkách vyhráli nad West Hamem 2:0 a na třetí United ztrácejí v anglické lize bod. Argentinský útočník Agüero si připsal 20. gól v sezoně a v čele tabulky střelců Premier League je společně s Kanem z Tottenhamu, který v Newcastlu uzavřel skóre na 3:1 pro jeho tým.

Stoper hostů Collins se prezentoval v 18. minutě výstavním lobem poté, co se snažil zablokovat Navasův centr do vápna, k jeho smůle však překonal vlastního brankáře Adriána. Na 2:0 "Citizens" zvýšili po protiútoku, Navas předložil přihrávku Agüerovi a argentinský kanonýr se nemýlil.

V polovině druhého dějství zasáhl Kouyaté loktem do hlavy Silvu, španělský záložník byl několik minut ošetřován a následně značně ošetřený odnesen na nosítkách.

Série šancí na obou stranách další branku nepřinesla a Manchester City potvrdil, že pokud se na domácím stadionu dostane do vedení, soupeř jen těžko dosáhne na obrat. Posledních 87 takových utkání "Citizens" neprohráli. Gólman Hart navíc oslavil 28. narozeniny čistým kontem.

Tottenham se posunul na šesté místo o bod před Southampton. Rozhodující branku dal v 53. minutě Eriksen z přímého kopu, v nastavení uzavřel skóre dvacátým gólem v sezoně Kane. Jedenadvacetiletý forvard je teprve čtvrtým fotbalistou Tottenhamu, kterému se podařilo tuto hranici pokořit. Zařadil se k Baleovi, Klinsmannovi a Sheringhamovi.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Manchester City - West Ham United 2:0 (18. vlastní Collins, 36. Agüero), Newcastle - Tottenham 1:3 (46. Colback - 30. Chadli, 53. Eriksen, 90.+1 Kane).

1. Chelsea 32 23 7 2 65:26 76
2. Arsenal 32 20 6 6 63:32 66
3. Manchester United 33 19 8 6 59:31 65
4. Manchester City 33 19 7 7 67:34 64
5. Liverpool 32 17 6 9 47:36 57
6. Tottenham 33 17 6 10 53:47 57
7. Southampton 33 17 5 11 45:24 56
8. Swansea 33 13 8 12 38:42 47