Máme prvního vítěze na letošním Euru. Tedy vítězku

vsm, djl
1. 6. 2008 16:04
Studentka z Ostravy se stala Miss Eura 2008

Rust, Rakousko - S tím málokdo počítal. Česko "mistrem Evropy". Minimálně tedy 22letá studentka Dominika Hužvarová se ve volbě "Miss EURO 2008" českým mistrem Evropy stala.

Studentka Dominika Hužvarová z Ostravy byla v neděli v lázeňském městečku Rust zvolena nejkrásnější ženou mistrovství. Postavila se dalším 15 ženám z účastnických zemí ve věku 19 až 34 let.

Hužvarová, která ve svém rodném městě studuje cestovní ruch, bude mít do konce šampionátu různé povinnosti jako královna šampionátu a potká hráče, kteří se mistrovství účastní. Za své zvolení první Miss ME získala odměnu 5 000 eur.

Česká studentka a čerstvá Miss Euro 2008 Dominika Hužvarová
Česká studentka a čerstvá Miss Euro 2008 Dominika Hužvarová | Foto: produkce

Druhá skončila z Turecka pocházející učnice Filiz Heilmannová (21). Třetí místo obsadila v Mannheimu žijící a z Řecka pocházející studentka Alexandra Weberová (26), jež se do konkurzu krásy přihlásila v předkole.

Kandidátky se musely v zemi, kterou reprezentovaly, narodit nebo mít danou státní příslušnost, musely se předvést před porotou v národním dresu a nakonec absolvovat promenádu v plavkách.

V porotě mimo jiné zasedli bývalý profesionální fotbalový hráč a mistr z roku 1990 Guido Buchwald, bývalý rozhodčí FIFA a světového mistrovství Walter Eschweiler a televizní moderátor Alexander Mazza.

Pro volbu si pořadatelé nechali právně zaregistrovat titul Miss Mistrovství Evropy. O účast v soutěži zažádalo celkem 1200 mladých žen z celé Evropy.

Více čtěte:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy