Mallorca je poslední, Cúper skončil

ČTK
14. 2. 2006 13:58
Madrid - Argentinec Hector Cúper dnes odstoupil z funkce trenéra fotbalistů Mallorky. Kvůli sérii špatných výsledků padesátiletý kouč nabídl šéfovi klubu Vicentu Grandeovi rezignaci a ten ji přijal.

Mallorca je na posledním místě španělské ligy a nedělní remíza 1:1 s Getafe pro ni byla již devátým zápasem bez výhry po sobě.

Novým koučem týmu by se podle španělských médií měl stát Tomeu Llompart, který Mallorku už několikrát vedl jako dočasný kouč.

Cúper v ostrovním klubu působil poprvé v letech 1997 až 1999, kdy s ním došel do finále PVP a národního poháru. Třetím místem v lize se postaral o nejlepší výsledek v klubové historii. Po angažmá ve Valencii a Interu Milán se na Mallorku vrátil v listopadu 2004, ale na předchozí úspěchy nenavázal.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy