Malík neví, zda bude znovu kandidovat na předsedu FAČR. Kauzy mě vyčerpávají, říká

ČTK ČTK
27. 10. 2020 17:29
Předseda Fotbalové asociace Martin Malík zatím není rozhodnutý, zda bude příští rok na volební valné hromadě obhajovat svůj post.
Martin Malík
Martin Malík | Foto: Milan Kammermayer

Kandidaturu chce zvážit i z toho důvodu, že ho vyčerpávají problémy, kterým fotbal aktuálně čelí. Na asociaci dopadá koronavirová krize i čerstvá kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů.

"Zcela jednoznačně je to věc, která je předčasná. Skutečně nemám v tuhle chvíli šanci se zabývat touto úvahou. Pokud bych k tomu měl říct něco obecně, tak bude strašně záležet na tom, jakým způsobem se bude celá situace vyvíjet v těch nejbližších dnech, týdnech a měsících," řekl Malík ve videu, v němž dnes odpovídal na dotazy médií.

"Samozřejmě pak bude záležet i na tom, jakým způsobem za mnou bude či nebude stát celé fotbalové hnutí od výkonnostního po profesionální fotbal v období, kdy bude dávat smysl se touto otázkou zabývat. V neposlední řadě si celou věc musím vyhodnotit i já pro sebe," dodal Malík.

Předsedou se stal na konci roku 2017 poté, co v souvislosti s dotační kauzou odstoupil Miroslav Pelta. "Když jsem před třemi lety do této vrcholné funkce přicházel, bylo mým úkolem prostředí zklidnit, zajistit kontinuální financování českého fotbalu. Domnívám se, že tyto dva úkoly se ve většině podařilo naplnit. Mohli jsme se začít soustředit na to, co fotbal dělá fotbalem. Myslím, že i tady se celá řada věci povedla, na druhou stranu pak propukla ta dnešní kauza, fotbal je také těžce zasažen koronavirovou epidemií," poznamenal Malík.

"Přestože ty fotbalové úspěchy typu vítězství nad Anglií, možnost hrát přátelské zápasy s Brazílií a Německem si cením hodně vysoko a jsou to věci, které vás motivují a posouvají hodně dopředu, řešení těch problematických věcí a velkých kauz pochopitelně i mě významným způsobem vyčerpává. Na jednoho člověk v tak krátké době je to poměrně velká nálož. Je to i něco, čím se budu muset zabývat já osobně," doplnil padesátiletý funkcionář.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy