Malík neví, zda bude znovu kandidovat na předsedu FAČR. Kauzy mě vyčerpávají, říká

ČTK ČTK
27. 10. 2020 17:29
Předseda Fotbalové asociace Martin Malík zatím není rozhodnutý, zda bude příští rok na volební valné hromadě obhajovat svůj post.
Martin Malík
Martin Malík | Foto: Milan Kammermayer

Kandidaturu chce zvážit i z toho důvodu, že ho vyčerpávají problémy, kterým fotbal aktuálně čelí. Na asociaci dopadá koronavirová krize i čerstvá kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů.

"Zcela jednoznačně je to věc, která je předčasná. Skutečně nemám v tuhle chvíli šanci se zabývat touto úvahou. Pokud bych k tomu měl říct něco obecně, tak bude strašně záležet na tom, jakým způsobem se bude celá situace vyvíjet v těch nejbližších dnech, týdnech a měsících," řekl Malík ve videu, v němž dnes odpovídal na dotazy médií.

"Samozřejmě pak bude záležet i na tom, jakým způsobem za mnou bude či nebude stát celé fotbalové hnutí od výkonnostního po profesionální fotbal v období, kdy bude dávat smysl se touto otázkou zabývat. V neposlední řadě si celou věc musím vyhodnotit i já pro sebe," dodal Malík.

Předsedou se stal na konci roku 2017 poté, co v souvislosti s dotační kauzou odstoupil Miroslav Pelta. "Když jsem před třemi lety do této vrcholné funkce přicházel, bylo mým úkolem prostředí zklidnit, zajistit kontinuální financování českého fotbalu. Domnívám se, že tyto dva úkoly se ve většině podařilo naplnit. Mohli jsme se začít soustředit na to, co fotbal dělá fotbalem. Myslím, že i tady se celá řada věci povedla, na druhou stranu pak propukla ta dnešní kauza, fotbal je také těžce zasažen koronavirovou epidemií," poznamenal Malík.

"Přestože ty fotbalové úspěchy typu vítězství nad Anglií, možnost hrát přátelské zápasy s Brazílií a Německem si cením hodně vysoko a jsou to věci, které vás motivují a posouvají hodně dopředu, řešení těch problematických věcí a velkých kauz pochopitelně i mě významným způsobem vyčerpává. Na jednoho člověk v tak krátké době je to poměrně velká nálož. Je to i něco, čím se budu muset zabývat já osobně," doplnil padesátiletý funkcionář.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy