Malík kandiduje na místopředsedu. Šéfem chtějí být Šmicer, Poborský i Fousek

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 5. 2021 19:16
Bývalí reprezentanti Karel Poborský a Vladimír Šmicer a Petr Fousek oficiálně kandidují na předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR). Všichni tři již známí uchazeči předložili k dnešní uzávěrce kandidátek dostatečný počet nominací od krajských a okresních svazů či klubů.
Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer | Foto: Aktuálně.cz

Stávající šéf FAČR Martin Malík bude kandidovat na pozici místopředsedy a také člena výkonného výboru, do něhož se chce dostat i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Asociace o tom informovala na svém webu. Volební valná hromada se uskuteční 3. června v Nymburce.

Všichni tři uchazeči ohlásili záměr stát se novým předsedou FAČR už dříve, oficiálními kandidáty jsou ale až nyní. Ke dni uzávěrky kandidátek museli podle stanov asociace předložit dostatečný počet nominací - musely je podpořit aspoň tři krajské svazy, nebo sedm okresních svazů, nebo 10 klubů od první ligy po divizi. Všichni tři uchazeči splnili požadovanou kvótu s rezervou.

Dlouholetý funkcionář Fousek, který dříve zastával post generálního sekretáře a řadu let působí ve strukturách mezinárodních federací FIFA a UEFA, neúspěšně kandidoval na předsedu v roce 2017. Tehdy ho na druhý pokus porazil Malík.

Fouska podpořilo pět krajských a 14 okresních svazů a 19 klubů. Z první ligy jsou to mistrovská Slavia, další pražský celek Bohemians 1905, Karviná, Pardubice, Olomouc, Slovácko a Liberec.

Šmicra nominovaly tři krajské a 17 okresních svazů a dva kluby. Sedmatřicetiletý vítěz Ligy mistrů ze sezony 2004/05 s Liverpoolem a vicemistr Evropy z roku 1996 je kandidátem hnutí F-evoluce, která usiluje o změny v českém fotbale. Dostatečný počet nominací získal i Šmicerův někdejší reprezentační spoluhráč a další člen týmu ze "stříbrného" Eura před 25 lety Poborský.

Malík už dříve oznámil, že na post předsedy znovu kandidovat nebude. Bude ale kandidovat na pozici místopředsedy a také člena výkonného výboru. Na funkci místopředsedy kandidují i Šmicer, plzeňský šéf Adolf Šádek či bývalý generální sekretář FAČR a nový teplický ředitel Rudolf Řepka.

O post člena výkonného výboru za ligu se budou mimo jiné ucházet předseda představenstva Slavie Tvrdík či Dušan Svoboda, jenž šéfuje Ligové fotbalové asociaci, která řídí první a druhou ligu. Šmicer pak kandiduje také do výkonného výboru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda dvou aut, pět lidí je zraněných

Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Opravila tak původní informace o třech havarovaných autech a čtyřech zraněných.

"Dispečink to upřesňoval. Bylo tam pět zraněných, z toho jedno dítě ve věku do jednoho roku," uvedla Zemanová.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla nehoda hlášena krátce po 17:45, auta bourala mezi kilometry 12 až 12,5 ve směru na Chomutov. Dálnice je neprůjezdná mezi 9. a 18. kilometrem. Na místě přistával vrtulník záchranné služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy