Malé derby na Julisce ovládla Slavie, Dukla bezzubá

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 8. 2013 22:08
Fotbalisté Slavie vyhráli v rámci čtvrtého kola první fotbalové ligy na Dukle 1:0 a opustili poslední místo tabulky.
Fotbalisté Slavie mohou slavit.
Fotbalisté Slavie mohou slavit. | Foto: CPA

Praha - Fotbalisté Slavie vyhráli v rámci čtvrtého kola první fotbalové ligy na Dukle 1:0 a opustili poslední místo tabulky. O jedinou branku vítězů se postaral ve 27. minutě kapitán Karol Kisel. První nulu po návratu do Gambrinus ligy si připsal na konto Radek Černý.

Vršovický klub již není poslední, toť hlavní zpráva pátečního večera z Julisky. A největší zásluhu na tom má, jak jinak, než kapitán sešívaných Karol Kisel.

Dukla hrála dobře jen první půlhodinku

Slovenský záložník si v sedmadvacáté minutě dokázal elegantním zakončením poradit s nepříliš povedeným centrem Petráka a uklidit ho přesně k tyči - 0:1. Přitom v té době byla Dukla jasným pánem na hřišti.

"Byl to podobný průběh zápasu jako naposledy v Teplicích. První půlhodinka od nás skvělá, jenže dostaneme gól a najednou to nejde. Je to škoda, rozhodně jsme s body proti Slavii počítali," prohlásil po zápase do mikrofonů televize FANDA zklamaný kouč domácích Luboš Kozel.

To jeho protějšek - Michal Petrouš - mohl být spokojený, poprvé v novém ročníku mohl slavit vítězství. Mimo jiné také tahem, kdy na posledních třicet minut stáhl na stopera hrotového útočníka Milana Škodu.

Škoda na stoperu už hrál, v lize ale dnes poprvé

"Nebylo to pro mě poprvé v této pozici, ale v první lize ano. Trochu jsem se hledal, Bortel s Dostálem si mě museli usměrňovat, ale nakonec jsme to zvládli," usmíval se kanonýr, který ale střelecky v úvodu druhé půle selhal, když dorážku Juhárovy střely poslal jen do brankáře Rady. "Tohle bych měl dávat," dodal sebekriticky.

Smutnit ale nemusel, právě tato akce byla před oběma brankami tou nejnebezpečnější ve druhé půli, domácí se totiž směrem dopředu k ničemu nedostali. "Na to jaký si umíme vytvořit tlak, to bylo hodně bezzubé," souhlasil Kozel.

Vorel viděl v závěru za zkrat červenou kartu

"Jsme spokojení s výhrou, spadl nám obrovský kámen ze srdce. Klukům jsem řekl, ať si ten zápas jdou užít podobně jako na jaře s Plzní a ono to vyšlo," usmíval se jeho protějšek Petrouš, který mohl být rád i za to, že jeho svěřenci dohráli duel bez vážnějších zranění.

Už v prvním poločase zajel v souboji kapitánů zbytečně ostře do Kisela zezadu Gedeon a viděl za to žlutou kartu, v závěru pak předvedl "Řepkův blikanec" stoper Vorel a po brutálním skluzu, kterým ale naštěstí nohy soupeře minul, zamířil po červené kartě do sprch.

4. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 27. Kisel. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, T. Kovařík. ŽK: Gedeon, Pospěch - Kisel, Nitrianský. ČK: 90.+3 Vorel (Dukla). Diváci: 4916.

Dukla: Rada - Romera (80. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Kalouda, Gedeon (87. Štetina), Malý - Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek). Trenér: Kozel.

Slavia: Černý - Nitrianský, Kolařík (56. Škutka), Bortel, Dostál - Petrák, Zmrhal - Štěpán (65. Koreš), Kisel, Juhar (90. Čonka) - Škoda. Trenér: Petrouš.

1. Plzeň 3 3 0 0 13:2 9
2. Sparta 3 3 0 0 9:3 9
3. Teplice 3 2 1 0 5:3 7
4. Liberec 3 2 0 1 4:6 6
5. Mladá Boleslav 3 1 1 1 6:3 4
6. Brno 3 1 1 1 6:4 4