Majitel klubu Řebíček bere řízení Slavie osobně do ruky

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 4. 2014 8:45
Aleš Řebíček, majitel fotbalové Slavie, bude v situaci, kdy je celek ohrožen sestupem, řídit klub osobně
Aleš Řebíček se teď bude o Slavii starat velmi intenzivně, v denodenním provozu
Aleš Řebíček se teď bude o Slavii starat velmi intenzivně, v denodenním provozu | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Aleš Řebíček se rozhodl, že nyní bude osobně řídit fotbalový klub Slavia Praha, který vlastní. Důvod? Situace v tabulce Gambrinus ligy, která vážně hrozí sestupem klubu do druhé nejvyšší soutěže.

Řebíček to měl podle informací deníku Aktuálně.cz oznámit kolegům z vedení klubu. V Edenu by se měl nyní pohybovat denně, klub řídit osobně a brát na sebe všechna zásadní rozhodnutí.

Zároveň zavádí krizový režim, kdy bude velmi přísně sledována osobní zodpovědnost jednotlivých lidí za konkrétní kroky.

„Vaše informace jsou v zásadě správné,“ připustil Jiří Vrba, mluvčí klubu. Řebíček se k věci vyjádřit nechtěl.

Hrozba sestupu údajně Řebíčka velmi znepokojuje a je pro něj nepřijatelná. Jedním z důvodů je jistě i to, že dlouhodobě vyjednává s ruským investorem o prodeji části akcií klubu. A případný sestup by mu obchod významně znehodnotil.

Situace v tabule je na pováženou

Aleš Řebíček, bývalý ministr dopravy, vlastní takřka sto procent akcií SK Slavia. Až dosud ale platilo, že klub prakticky řídili generální a finanční ředitel .

V první zmíněné funkci působili Zbyněk Kusý či Jaromír Šeterle, ten ale nedávno odstoupil a od té doby je pozice generálního ředitele neobsazená.

Jako finanční ředitel a zároveň předseda představenstva klubu působí Adam Řebíček, mladší bratr majitele.

Slavia se po 22 odehraných kolech v Gambrinus lize nachází na třinácté pozici v tabulce, s pouze tříbodovým náskokem na Bohemians a Ostravu. Nyní ji navíc čeká velmi náročná zápasová série s Jabloncem, Spartou a Plzní.

Slavia si přesto malovala perspektivu startu v evropských pohárech, ale ve čtvrtfinále Poháru České pošty vypadla s Brnem. V odvetě na Moravě sice smazala ztrátu 0:1 z domácího prostředí, následně však podlehla v penaltovém rozstřelu.

Po druhém jarním kole měnila Slavia trenéra. Miroslava Koubka vystřídal Nizozemec Alex Pastoor, ale porazil jen Znojmo. Tři další ligové zápasy prohrál a vypadnul i v poháru.

Nepomohlo ani rozšíření realizačního týmu o asistenta Vladimíra Šmicera, legendárního hráče klubu.

 

Právě se děje

Další zprávy