Madrid slaví první trofej! Real vyhrál evropský Superpohár

FOTO Cristiano to Realu zařídil, dvěma góly srazil Sevillu
Real Madrid vybojoval evropský Superpohár podruhé v historii klubu, předtím uspěl v roce 2002.
Trenér Realu Carlo Ancelotti triumfem potvrdil, že Superpohár patří mezi jeho oblíbené trofeje. Získal ho dvakrát ještě jako hráč a nyní potřetí jako trenér, předtím slavil pokaždé s AC Milán.
Real poprvé v soutěžním utkání představil obě největší posily - mistra světa Toniho Kroose...
... a nejlepšího střelce světového šampionátu Jamese Rodrígueze.
12. 8. 2014 22:37
Oba góly Realu vstřelil Cristiano Ronaldo. Tým z Madridu slaví první velkou trofej v sezoně.

Praha - Real Madrid slaví zisk první trofeje s sezoně. Ve španělském finále evropského Superpoháru porazil Sevillu 2:0.

Oba góly vstřelila madridská superstar Cristiano Ronaldo.

Utkání jsme sledovali on-line - čtěte ZDE.

Vítěz Ligy mistrů od prvních minut potvrzoval papírové předpoklady a tlačil Sevillu před pokutovým územím. Nejprve se zastřeloval Bale, ale jeho pohotové zakončení levačkou zneškodnil Beto

Ve 26. minutě měl obrovskou šanci Ronaldo, ale opět zakročil vyběhnutím brankář Sevilly. Mrzet ho to ale nemuselo, hned pár minut na to už se radoval. Bale ho našel křižným centrem za obranou a kanonýr Realu jen nastavil placírku.

Ronaldo po přestávce řádil dál

Vyrovnat mohl vzápětí Carrico, kterému nabídl velkou šanci Ramos, když zaváhal v souboji na malém vápně, ale Casillas balón vyrazil mimo.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Jen se protočil asistent u gólu Ronalda. Před jeho dělovkou levačkou mu míč přiťukl Benzema. Byl to již Ronaldův 18. gól ve 12 zápasech proti Seville.

Real byl v utkání jasně lepší a při šancích Rodrígueze či Balea podržel Sevillu brankář Beto.

Až v závěru se Sevilla dostala do tlaku, ale brankář Iker Casillas, který jako jediný pamětník předchozího triumfu Realu v Superpoháru dostal přednost před novou posilou Keylorem Navasem, udržel čisté konto.

Fotbalový Superpohár UEFA v Cardiffu:

Real Madrid - FC Sevilla 2:0 (1:0)

Branky: 30. a 49. Ronaldo. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt - Oliver, Taylor (všichni Angl.). ŽK: Kroos, Carvajal - Vitolo, Navarro. Diváci: 33.000.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao (84. Marcelo) - Kroos, Modrič (86. Illaramendi) - Bale, Rodríguez (73. Isco), Ronaldo - Benzema. Trenér: Ancelotti.

Sevilla: Beto - Coke (84. Figueiras), Pareja, Fazio, Navarro - Carrico, Krychowiak - Parreu (66. Aspas), D. Suárez (78. Reyes), Vitolo - Bacca. Trenér: Emery.