Lyon vyraboval Glasgow. Postupují také Turci

ip
12. 12. 2007 22:54
Liga mistrů zná zbývající dva postupující
Hráči Fenerbahce Istanbul Roberto Carlos a Ugur Boral se radují z gólu, který jejich tým vstřelil v zápase Ligy mistrů moskevskému CSKA. | Foto: Reuters

Praha - Liga mistrů zná jména všech šestnácti týmů postupujících ze základních skupin do dalších bojů.

Po středečním kole se jimi staly celky Lyonu a Fenerbahce Istanbul. Francouzský mistr zvítězil na horké půdě v Glasgow, kde v přímém souboji přehrál místní Rangers 3:0.

Turecký tým naopak na domácím hřišti jednoznačně porazil ruský CSKA Moskva 3:1.

Ve skotském Ibrox parku se hrálo od úvodních minut strhující utkání. Aktivněji však do něj vstoupili hosté, když na sebe upozornil přesně umístěnou střelou z přímého kopu Juninho. Brankář McGregor byl však včas na místě a jeho technický pokus směřující do sítě vyrazil.

Méně úspěšný ale už byl o pár minut později. V 16. minutě unikl po pravé straně Benzema a jeho následnou střelu z úhlu vyrazil skotský gólman pouze k dobíhajícímu Govouovi, který otevřel účet zápasu.

Domácí hráči byli inkasovanou brankou otřeseni a do konce prvního poločasu si žádnou velkou šanci nevypracovali.

Rozhodlo posledních deset minut

Náznaky změn ve hře skotského týmu nastaly až po přestávce, kdy centr Huttona skončil na břevně a pohotovou dorážku zakončil nepřesně Whittaker.

Branková konstrukce zazvonila brzy i na druhé straně. Z přímého kopu ji orazítkoval technickou střelou Juninho.

Lyon nadále poctivě bránil a Rangers měli velké potíže se proti houževnatému soupeři prosadit. Rozhodující chvilky proto nastaly v poslední desetiminutovce.

Nejprve se po chybě domácí obrany ocitl v obrovské šanci Benzema, ovšem poté co obešel i brankáře McGregora, trefil na brankové čáře zastupujícího Whittakera.

Z následného protiútoku se prosmýkl mezi třemi hostujícími obránci Barry Ferguson a poté naservíroval gólovou přihrávku Darchevillovi. Ten však z malého vápna branku Lyonu přestřelil.

Neproměněná šance proto mohla domácí mrzet o to víc, když v závěrečných minutách utnul veškeré naděje Rangers dvěma slepenými brankami Karim Benzema.

Baroš střídal až v závěru

Domácí neunesli závěr zápasu zejména psychicky. V nastaveném čase inkasoval za oplácení červenou kartu Darcheville.

Hráč Glasgow Rangers Steven Whittaker bojuje o míč s lyonským Sidney Govouem. Rangers se střetli s Olympiquem v závěrečném zápase skupiny E Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Do utkání zasáhl na posledních pět minut také český útočník Milan Baroš, který vystřídal Juninha. Během svého krátkého pobytu na hřišti se však do žádné velké šance nedostal.

Ve druhém utkání skupiny E si Barcelona připsala svou čtvrtou výhru v letošním ročníku Ligy mistrů. Na Nou Campu porazila německý Stuttgart bezpečně 3:1.

Německý mistr se sice dostal brzy do vedení zásluhou Antonia, ovšem katalánský velkoklub stihl ještě do přestávky vyrovnat a ve druhém poločase strhli vítězství na domácí stranu ofenzivní hvězdy Eto´o a Ronaldinho.

Fenerbahce nezaváhalo a může se radovat

O postup do další fáze se ještě rozhodovalo mezi celky Fenerbahce Istanbul a PSV Eindhoven.

Zatímco nizozemský celek nedokázal po vyloučení Edisona Mendéze držet krok s italským mistrem Interem Milán a po brance Cruze prohrál 0:1, Fenerbahce zvrátilo nepříznivý stav a zvítězilo na domácím hřišti nad CSKA Moskva 3:1.

Turecký tým si tak prodloužil účast v Lize mistrů do jarních bojů. Dvěma brankami k tomu ve středu přispěl útočník Boral.

Manchester si rozdělil body s Římem

Souboj již dvou postupujících celku ve skupině F skončil smírně.  AS Řím dokázal s Manchesterem United na domácím hřišti urvat bod za remízu 1:1.

Anglický klub se dostal do vedení v prvním poločase, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Pique. Svěřenci Alexe Fergusona však svou šestou letošní výhru v Lize mistrů do závěrečného hvizdu neudrželi. Devatenáct minut před koncem totiž stanovil konečnou remízu Mancini.

V souběžně hraném utkání skupiny F si Sporting Lisabon užil rozloučení s milionářskou soutěží, když zvítězil přesvědčivě nad Dynamem Kyjev 3:0.