29. 2. 2012 18:10
Mladí čeští fotbalisté vyhráli 3:0
Jakub Dovalil.
Jakub Dovalil. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ploješť - Česká fotbalová "lvíčata" vstoupila úspěšně do roku 2012. Ve svém letošním prvním utkání si výběr do 21 let snadno poradil v rumunské Ploješti se svými místními vrstevníky a zvítězil 3:0.

O svém triumfu rozhodli svěřenci trenéra Jakuba Dovalila již v prvním poločase, v němž nasázeli všechny tři branky. Nejprve se dvakrát při svém premiérovém startu za jednadvacítku trefil záložník Ondřej Zahustel, těsně před půlí pak poprvé za "lvíčata" skóroval i krajní obránce Jan Lecjaks.

ŽIVĚ: Jednadvacítka V Rumunsku vyhrála jasně 3:0
Výhoda pro Spartu: Bílek unaví hvězdy Plzně a Liberce

"Povedl se nám první poločas, ve kterém jsme rozhodli o osudu utkání. Dva góly jsme dali ze standardních situací, po krásné akci jsme pak přidali třetí," řekl ČTK po utkání kouč Dovalil, kterého potěšilo, jak se uvedli nováčci.

"Od toho utkání bylo, abychom vyzkoušeli další hráče. Jsem rád, že to zvládli, potěšily mě dva góly Zahustela. Je dobře, že se rozšířil ten počet hráčů, které můžeme využít," dodal.

Hráč Mladé Boleslavi Zahustel se poprvé prosadil již v páté minutě, kdy se prosadil hlavou po dlouhém autu a přiťuknutí Wágnera.

Za čtvrt hodiny se trefil podruhé. Tentokrát mu situaci usnadnil stoper Frydrych, který mu míč připravil před odkrytou branku.

Ve 41. minutě pak Lecjaks prudkou ranou pod břevno stanovil konečný výsledek. Do druhé půle nasadil kouč Dovalil šest nových hráčů a upravená sestava již další gól nepřidala.

Přesto se Češi mohli radovat z toho, že navázali na dobré výkony z podzimu. Další utkání je čeká až na začátku června. V evropské kvalifikaci se nejprve doma střetnou s Černou Horou a poté zavítají do Andory.

Přípravné fotbalové utkání hráčů do 21 let v Ploješti:

Rumunsko - Česká republika 0:3 (0:3)
Branky: 5. a 19. Zahustel, 41. Lecjaks. Rozhodčí: Petrescu - Dumitrescu, Ghinguleac (všichni Rum.). ŽK: Frydrych (ČR).

Sestava ČR: Štěch (46. Koubek) - Čmovš, Kalas, Frydrych (46. Novák), Lecjaks - Kopic, Hušbauer (65. Folprecht), Darida (46. Pavelka), Zahustel (46. Navrátil) - Wágner, Chramosta (46. Hála). Trenér: Dovalil.