Lvíčata opět prohrála. V přípravě padla s výběrem Serie C

14. 10. 2014 19:19
Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v přípravném utkání v Praze s výběrem italské třetí ligy Lega Pro 0:1.
Jednadvacítce se v přípravě před domácím Eurem moc nedaří
Jednadvacítce se v přípravě před domácím Eurem moc nedaří | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v přípravném utkání v Praze s výběrem italské třetí ligy Lega Pro 0:1. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila měli převahu, ale nevyužili šance, naopak soupeř se trefil po rohovém kopu.

Pro tým připravující se na domácí mistrovství Evropy to byla čtvrtá prohra z posledních pěti utkání. Zápas se hrál v rámci soutěže Challenge Trophy a Češi porážkou přišli o šanci na postup do semifinále.

Češi potřebovali vyhrát, aby postoupili, zatímco Italům stačila remíza. To se odráželo i na herním projevu. Zatímco domácí se snažili tvořit, hosté se soustředili zejména na obranu. Ta byla, jak u Italů bývá obvyklé, velmi pevná. Na větší šance tak fanoušci v Ďolíčku museli čekat do druhé půle.

Tu Češi začali třemi střídáními, která přinesla oživení i šance. Po kombinační akci se ve vápně uvolnil Hadaščok, ale jeho střelu po zemi vyrazil brankář. V další šanci zase Hadaščok pálil z voleje nad.

V italském vápně začalo přituhovat, ale Češi nedokázali žádný ze závarů přetavit v gól. Naopak v 76. minutě rozehrál italský výběr rohový kop, míč propadl v malém vápně až ke Ganzovi a odchovanec AC Milán, který má na kontě už i start v Lize mistrů, zblízka vstřelil jediný gól zápasu.