Lvíčata mají nového trenéra. Krejčího střídá Suchopárek

ČTK ČTK
6. 8. 2021 17:48
Novým trenérem české fotbalové jednadvacítky se stal Jan Suchopárek, který předtím vedl národní tým do 18 let. Jednapadesátiletý vicemistr Evropy z roku 1996 nahradil Karla Krejčího, jenž po minulém cyklu a evropském šampionátu skončil.
Jan Suchopárek
Jan Suchopárek | Foto: ČTK

Suchopárka do funkce jmenoval výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na návrh předsedy Petra Fouska.

Suchopárek vedle osmnáctky v minulosti trénoval i reprezentační devatenáctku. U týmu do 21 let už dříve působil jako asistent a v několika zápasech vedl mužstvo i jako hlavní kouč. Smlouvu podepsal do konce nadcházejícího kvalifikačního cyklu.

"V éteru cirkulovala celá řada jmen, ale pro mě byl od začátku jasným kandidátem Jan Suchopárek. Jednání se vyvíjela velice rychle, jsem rád, že nabídku přijal. Nepochybuji o jeho odbornosti a že mužstvu má co dát," řekl na tiskové konferenci Fousek.

"Jsme přesvědčeni, že jde o správnou volbu. V předchozím období trénoval některé české reprezentace, s kterými dosáhl úspěchů. Nejen výsledkových, ale i herním projevem. S devatenáctkou před čtyřmi lety získal bronz na šampionátu v Gruzii," doplnil Fousek.

Suchopárkovým cílem je postup na příští mistrovství Evropy, do kvalifikace mužstvo vstoupí v září. "Postupový klíč je nesmírně obtížný, ale jiný cíl ani mít nemůžeme. Jsem přesvědčen, že kromě své odbornosti je Honza Suchopárek charakterově a lidsky vybavená osobnost tak, aby mohl komunikovat jak s reprezentačním áčkem, tak reprezentacemi pod sebou. A aby jednadvacítka kromě výkonů a výsledků plnila roli dodávání hráčů do áčka," dodal Fousek.

Suchopárkovým asistentem bude Michal Horňák a trenérem brankářů další vicemistr Evropy z roku 1996 Petr Kouba. "Jsem rád, že jsem nabídku mohl přijmout a že výkonný výbor schválil nejen mou funkci, ale i celý realizační tým, který jsem si měl možnost složit sám. Ne vždy se to stává. Věřím, že mužstvo dovedeme co nejdál," uvedl Suchopárek.

"Cílem je postup na mistrovství Evropy. Základ týmu by měl tvořit ročník 2000. Uspěl tím, že v roce 2019 postoupil na mistrovství devatenáctek do Arménie, kde ale ve skupině získal jediný bod, což bylo zklamání. Věřím, že ten rest, který vůči českému fotbalu máme, splatíme. Věřím, že se nám povede tuhle napůl úspěšnou epizodu vylepšit," dodal Suchopárek, který v minulosti působil také jako asistent v pražské Dukle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy